666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Gdzie jest Henryk Kania?

Wycofany, nieobecny, niewidoczny. Coraz częściej pojawiają się głosy, że twórca marki "Henryk Kania" po prostu wyjechał z Polski - czytamy na Money.pl


Autor: Money.pl/Puls Biznesu
Data: 02-10-2019, 13:34
Henryk Kania, fot. PTWP

- Na początku Henryk Kania walczył. Pojawiał się w mediach, pojawiał się w zakładzie, jeździł do Warszawy i starał się wszystko postawić na nogi. Były komunikaty, były zapewnienia wobec załogi. Z czasem jego aktywność malała, w tej chwili nie słychać o nim nic. Zawsze unikał świecznika, ale teraz nie ma go już w ogóle - mówi money.pl jeden z pracowników zakładów mięsnych.

Najczęściej podawany kierunek wyjazdu Kani to południe USA i Karaiby. - Sporo się o tym mówi na mieście, ale ile w tym prawdy? Nie wiem - mówi inny były pracownik firmy.

- Kontakt zarządcy z członkami zarządu jest szczątkowy, a ze strony pana Henryka Kani kontaktu brak - potwierdza w oświadczeniu wysłanym money.pl Mirosław Możdżeń, radca prawny i zarządca sądowy w firmie Henryk Kania.

Jak informował ostatnio "Puls Biznesu", prokuratura uważa, że Zakłady Mięsne Henryk Kania produkowały nie tylko wyroby mięsne, ale też tysiące lewych faktur, oszukując Skarb Państwa na ponad 40 mln zł. Od końca 2016 r. do połowy 2019 r. ZMHK miały wyprodukować ok. 5,5 tys. pustych faktur, co skutkowało nienależnymi zwrotami VAT.

© Portal Spożywczy 2020-01-26 03:34:59