666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Mlekpol rozmawia o połączeniu z Jogo

Jak dowiedział się portalspożywczy.pl SM Mlekpol prowadzi rozmowy na temat połączenia z Łódzką Spółdzielnią Mleczarską JOGO. - Potwierdzam, rozmowy na ten temat trwają. Kiedy się zakończą, nie wiem – powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Edmund Borawski, prezes Mlekpolu.


Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
Data: 31-10-2019, 14:59
Edmund Borawski, prezes Mlekpolu /fot. Mlekpol

- Połączenie dwóch firm to zawsze jest długi i skomplikowany proces. Zgodę muszą wyrazić samorządy spółdzielcze oraz stosowne urzędy. Prowadzimy rozmowy z Jogo, ale kiedy i jak one się zakończą, nie mogę teraz powiedzieć. Jeśli dojdzie do połączenia, nastąpi ono w przyszłym roku – mówi prezes Borawski.

Podkreśla, że Mlekpol stale szuka możliwości rozwoju i budowania większej firmy, która będzie w stanie skutecznie konkurować na rynku krajowym i zagranicznym. Szczególnie na rynku zewnętrznym, gdzie Mlekpol musi konkurować ze znacznie większymi podmiotami. - Dlatego konieczna jest stała praca nad rozwojem firmy – dodał prezes Borawski.

Obecnie Mlekpol posiada 12 zakładów. Mleko odbiera od 11 tys. rolników, zatrudnia 2,3 tys. pracowników. Firma skupuje i przerabia 16 proc. mleka produkowanego w Polsce.

© Portal Spożywczy 2020-02-23 12:10:20