666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Tesco znalazło sposób na sprzedaż żywych karpi

Żywych karpi, zgodnie z oficjalnymi stanowiskami, nie kupimy w takich sieciach sklepów jak Lidl, Biedronka, Bi1, Auchan, Selgros i Tesco. Auchan, Selgros i Tesco zrezygnowały ze sprzedaży żywych karpi na skutek kampanii informacyjnych prowadzonych przez organizacje prozwierzęce (Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva, Compassion Polska, Fundacja Alberta Schweitzera, Stowarzyszenie Otwarte Klatki) oraz ze względu na oczekiwania konsumentów. Jak się okazało na początku bieżącego tygodnia, przed niektórymi sklepami sieci Tesco będzie można kupić żywe karpie od prywatnych hodowców - dowiedzieliśmy się od Stowarzyszenia Otwarte Klatki.


Autor: dlahandlu.pl
Data: 23-11-2019, 10:52
fot. Shutterstock

- Zgodnie z informacją, jaką otrzymaliśmy od Tesco i jaką otrzymała Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, Tesco faktycznie nie będzie prowadzić sprzedaży żywych karpi na salach sprzedażowych i nie będzie promować takiej sprzedaży, ale będzie udostępniać swoje parkingi i tereny przy sklepie na taką sprzedaż. Jako Stowarzyszenie uważamy, że postawa sieci Tesco jest niespójna i oczekujemy, że Tesco całkowicie zrezygnuje ze sprzedaży żywych karpi - zarówno na salach sprzedażowych, jak i na parkingach i terenach należących do sieci - komentuje w rozmowie z dlahandlu.pl Maria Madej ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

- Jako Stowarzyszenie Otwarte Klatki prowadzimy w dalszym ciągu rozmowy z sieciami Kaufland, Carrefour, Makro i E.Leclerc, jednak żadna z tych sieci nie podjęła jeszcze decyzji o rezygnacji ze sprzedaży żywych karpi. W tym roku kontynuujemy kampanię informacyjną o dobrostanie ryb skierowaną do klientów sieci sklepów, które dotychczas nie zrezygnowały ze sprzedaży żywych karpi - dodaje Maria Madej.

Konsumenci mają możliwość wywarcia wielkiego wpływu na decyzje detalistów poprzez tak proste działanie jak podpisanie petycji przeciwko sprzedaży żywych karpi (pod którą podpisało się ponad 33 tysiące osób), poprzez rezygnację z zakupu żywego karpia czy reagowanie na krzywdę dziejącą się karpiom. Temat dobrostanu ryb zdecydowanie nie jest obcy polskim konsumentom - według badań CBOS z marca 2018 roku aż 86% Polaków popiera zakaz transportu żywych ryb bez dostatecznej ilości wody umożliwiającej oddychanie - podaje Stowarzyszenie.

Całość na dlahandlu.pl

© Portal Spożywczy 2020-01-25 20:58:07