666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

FM Logistic z nową umowę z firmą Unilever we Francji

FM Logistic zawarł umowę o świadczenie usług logistycznych dla Unilevera we Francji. W ramach której spółka FM Logistic będzie świadczyła usługi przyjmowania, magazynowania i realizowania zamówień oraz usług co-packingowych dla produktów Unilever Personal Care na platformie logistycznej w Crépy-en-Valois, która znajduje się około 70 km na północ od Paryża. Umowa obejmuje również transport niektórych produktów na zlecenie Unilevera.


Autor: www.portalspozywczy.pl
Data: 02-12-2019, 12:07

FM Logistic zwiększył o 16 700 metrów kwadratowych powierzchnię platformy w Crépy-en-Valois do 116 000 metrów kwadratowych powierzchni całkowitej. Platforma dysponuje w tej chwili 22 dodatkowymi rampami załadunkowymi i powierzchnią magazynową, która umożliwia przechowywanie 25 400 dodatkowych palet.

Platforma w Crépy-en-Valois jest już wykorzystywana przez innych klientów FM Logistic z branży kosmetycznej. Dzięki temu możliwe jest współdzielenie i łączenie zasobów transportowych pomiędzy producentami. To pozwala ograniczyć kursy ciężarówek i związaną z tym emisję CO2. Oprócz przestrzeni magazynowej obiekt w Crépy-en-Valois pozwala na przeprowadzanie dużych operacji co-packingowych. W celu ich przyspieszenia zostały wprowadzone roboty typu pick-and-place.

 

© Portal Spożywczy 2020-01-24 03:47:32