Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Maspex będzie produkował Tigera?

Maspex będzie produkował, dystrybuował i promował Tiger Energy Drink - dowiedział się portalspozywczy.pl. Spółka podpisała umowę z Fundacją Dariusza Michalczewskiego "Równe Szanse". Od środy Maspex ma wprowadzić na rynek napój w nowej odsłonie.


Autor: WK, portalspozywczy.pl. (PAP)
Data: 14-12-2010, 10:20
Dariusz Michalczewski z nowym Tigerem, którego produkcją i dystrybucją zajmie się Maspex

Przekazanie licencji do korzystania z oznaczenia Tiger jest konsekwencją rozwiązania umowy z firmą Foodcare, czego główną przyczyną było niewywiązywanie się poprzedniego producenta z warunków umowy - zapewniają przedstawiciele Michalczewskiego.

1 grudnia 2010 roku Sąd Okręgowy w Gdańsku, Wydział IX Gospodarczy uznał za wysoce prawdopodobne argumenty Fundacji i wydał postanowienie o zabezpieczeniu roszczeń Fundacji "Równe Szanse" oraz zakazał produkcji i wprowadzania do obrotu przez Foodcare produktów zawierających oznaczenie Tiger. Postanowienie obowiązuje do czasu prawomocnego zakończenia sprawy.

- Sąd swoim postanowieniem zakazał firmie Foodcare, do czasu prawomocnego zakończenia postępowania, produkcji, sprzedaży, promocji oraz innych form wprowadzania do obrotu produktów energetycznych zawierających jakiekolwiek oznaczenie z elementem „TIGER". Taka decyzja sądu pokazuje, że roszczenia Fundacji mają mocne podstawy. Tiger jest tylko jeden i tak zostanie do końca. Pracowałem na to całe moje życie - mówi Dariusz "Tiger" Michalczewski.

Jak zapewnia Michalczewski, pozbawienie Fundacji środków finansowych na dalsze działania, zmusiło jej założycieli do poszukiwania nowego licencjobiorcy. Nowym partnerem i firmą upoważnioną do wyłącznego używania oznaczenia Tiger i wykorzystywania wizerunku Dariusza "Tigera" Michalczewskiego do promocji produktów została firma Maspex.

Od środy 15 grudnia Maspex wprowadza na rynek napoje energetyczne wykorzystujące oznaczenie Tiger, jak również wizerunek sportowca Dariusza Tiger Michalczewskiego.

Prezes Maspeksu Krzysztof Pawiński zaznaczył, że Fundacja "Równe Szanse" Dariusza Michalczewskiego zwróciła się do jego firmy z ofertą współpracy.

"Z punktu widzenia biznesowego, uznaliśmy tę propozycję za wartą rozważenia. Mając dobre doświadczenia w produkcji, sprzedaży i promocji produktów wykorzystujących licencje, zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy o współpracy" - ocenił.

Produkt oferowany jest w dwóch rodzajach opakowań oraz w kilku wariantach smakowych (puszka 250 ml: smaki - classic, bez cukru, mango, limetka oraz butelka plastikowa o pojemności 1L i 0,5 L: smak - classic). Jak zapewnia spółkia, w pracach nad nimi uczestniczył Dariusz Tiger Michalczewski.

© Portal Spożywczy 2019-11-12 14:31:30