666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Komornik odblokuje magazyny i fabrykę FoodCare? Na rynku będą dwa Tigery?

Jak dowiedział się portalspozywczy.pl, jeśli Fundacja Darka Michalczewskiego nie wpłaci kaucji, komornik odblokuje magazyny i fabrykę FoodCare. To najświeższa decyzja sądu. Oznacza to, że w takiej sytuacji dwie firmy jednocześnie będą produkowały napój energetyzujący Tiger.


Autor: WK, portalspozywczy.pl
Data: 15-12-2010, 08:53
Komornik ma odblokować magazyny i fabrykę FoodCare

Decyzją sądu, do momentu wpłacenia przez Fundację Darka Michalczewskiego "Równe Szanse" kaucji, decyzja o zabezpieczeniu towaru nie ma mocy prawnej - dowiedzieliśmy się od osób powiązanych z FoodCare.

- Wtorkowa decyzja Sądu jest normalną procedurą w tym wypadku i spodziewaliśmy się tego. Respektujemy postanowienie Sądu i jak najszybciej zgromadzimy środki, by wpłacić wymaganą kaucję. Najważniejsze, że zabezpieczenie w dalszym ciągu jest utrzymane w mocy, co oznacza, że firma Foodcare ma zakaz do czasu prawomocnego zakończenia postępowania, produkcji, sprzedaży, promocji oraz innych form wprowadzania do obrotu produktów energetycznych zawierających jakiekolwiek oznaczenie z elementem Tiger - mówi serwisowi portalspożywczy.pl Dariusz Michalczewski.

Jeśli faktycznie Fundacja nie wpłaci kaucji (obie strony milczą co do jej wysokości) i FoodCare wznowi produkcję napoju, na rynku będą dwa napoje eneregtyzujące Tiger (warto pamiętać, że nadal w sklepach można kupić należącego do FoodCare "czarnego" Tigera, według wcześniejszych postanowień sądu spółka nie może jedynie produkować nowych produktów ani wyprzedawać stocków magazynowych). We wtorek firma Maspex zapowiedziała, że od środy wprowadza na rynek energetyk, który powstaje we współpracy z Darkiem Michalczewskim. Można więc spodziewać się, że w takiej sytuacji, FoodCare będzie żądał od Maspeksu wycofania się z produkcji konkurencyjnego napoju.

czytaj także:
Maspex dogadał się z Tigerem, PepsiCo. coraz bliżej Maspeksu, czyli rewolucja na rynku napojowym?

© Portal Spożywczy 2020-02-26 12:22:08