666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

PIH o umowie Eurocash-Emperia: Transakcja poprawi konkurencyjność polskich sklepów wobec dyskontów

Polska Izba Handlu z dużym zadowoleniem przyjęła informację o umowie inwestycyjnej podpisanej przez Grupę Handlową Emperia i spółkę Eurocash, na mocy której dystrybucyjna część Emperii zostanie włączona do struktur Eurocash. Połączenie sił tych dwóch kluczowych dystrybutorów FMCG uznajemy za jedno z ważniejszych wydarzeń w historii polskiego handlu.


Autor: pr/portalspozywczy.pl
Data: 14-01-2011, 15:49

Współpraca Grupy Dystrybucyjnej Tradis z Eurocash wzmocni pozycję negocjacyjną spółek i zagwarantuje jeszcze lepsze warunki handlowe dla ich klientów. Można się spodziewać, że będzie to miało bezpośredni wpływ na poprawę konkurencyjności polskich sklepów wobec zagranicznych sieci wielkopowierzchniowych i dyskontowych - stwierdził w oświadczeniu Waldemar Nowakowski, prezes Polskiej Izby Handlu.

Jak informuje w liście Nowakowski, „w ciągu ostatnich kilku lat co piąty polski lokalny sklep został zamknięty. Równolegle obserwowaliśmy i obserwujemy dynamiczną ekspansję sieci hipermarketów i dyskontów, otwieranych w coraz mniejszych miejscowościach. Dzięki tej fuzji ekspansja wymienionych sieci może być równoważona przez zintegrowane sieci sprzedaży tak zwanego tradycyjnego handlu detalicznego, a tysiące polskich sklepów otrzymuje szanse do funkcjonowania na niełatwym rynku FMCG".

„Skala tego zdarzenia jest znacząca dla struktur funkcjonowania rynku. Dzięki tej transakcji na polskim rynku powstanie niezaprzeczalnie lider obszaru dystrybucji hurtowej artykułów FMCG, z którym producenci będą musieli się bardzo poważnie liczyć. To
z kolei przełoży się na wzrost atrakcyjności oferty handlowej Grupy na czym bez wątpienia skorzystają jej klienci - polscy kupcy." - stwierdził prezes Polskiej Izby Handlu.

© Portal Spożywczy 2020-02-25 09:12:45