Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Światowy Dzień Picia Mleka Szkolnego

Ponad 3 tysiące uczniów białostockich szkół podstawowych wspólnie świętowało Światowy Dzień Picia Mleka Szkolnego, który 5 czerwca odbył się na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Były gry, zabawy, wspaniałe nagrody i oczywiście w roli głównej mleko na wiele sposobów. Organizatorem tej akcji już po raz czwarty jest Polska Izba Mleka.


Autor: portalspożywczy.pl
Data: 06-06-2013, 09:54

- Zadaniem nas dorosłych jest pokazanie dzieciom w ciekawy sposób, jak ważne jest picie mleka i spożywanie mlecznych produktów - mówiła Agnieszka Maliszewska, dyrektor Biura Polskiej Izby Mleka. - Właśnie dlatego przez zabawę uczymy najmłodszych i zachęcamy do picia mleka.

Przeciętny Polak wypija tylko ok. 197 litrów mleka w ciągu roku. Dla porównania w krajach tzw. Starej Unii wypija się go dwa razy tyle. Dlatego Polska Izba Mleka stara się zwiększyć spożycie mleka poprzez działania promocyjne, m.in. takie eventy jak tej w Białymstoku.

Światowy Dzień Picia Mleka był też okazją do nagrodzenia tych szkół, w których dzieci chętnie piją mleko w ramach akcji Szklanka Mleka. Dlatego na mlecznym pikniku nie mogło zabraknąć programu „Mleko z klasą", który dedykowany jest do uczniów szkół podstawowych. Partnerami białostockiego mlecznego eventu był Urząd Miasta Białystok, Policja oraz producenci mleka.
Całość została zrealizowana dzięki środkom z Funduszu Promocji Mleka.

© Portal Spożywczy 2019-11-15 00:56:44