Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Budowa łódzkiej Sukcesji wkracza w kolejny etap

Zaczął się kolejny etap budowy Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi. Zgodnie z harmonogramem, wykonana już została płyta fundamentowa, teraz natomiast wznoszone są 7-metrowe ściany zewnętrzne kondygnacji podziemnej (poziom -1), jednej z trzech, na których będzie galeria handlowa. Ten etap ma się zakończyć jeszcze w czerwcu.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 06-06-2013, 10:51
Ekipy budowlane przystąpiły też do montażu pierwszego stropu, co potrwa do drugiej połowy lipca. Na następne miesiące zaplanowana jest budowa ścian i stropów kolejnych kondygnacji. Do końca roku obiekt znajdzie się pod dachem, a w sezonie zimowym 2013/2014 przewidziane są roboty wewnętrzne.

Na terenie inwestycji zaangażowanych jest obecnie około 200 pracowników budowlanych, wyspecjalizowanych w konstrukcjach żelbetowych. Prace prowadzone są zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu zrównoważonego rozwoju BREEAM.

Sukcesja to 3,2 ha terenu, ponad 121 tys. mkw. powierzchni użytkowej i powyżej 51 tys. mkw. powierzchni najmu. Oprócz galerii handlowej z food courtem (około 170 sklepów i punktów usługowych), znajdą się w niej m.in. duża strefa rozrywkowo-rekreacyjna (w tym 9-salowy multipleks, klub Pure Jatomi Fitness z 300-metrowym tarasem zewnętrznym, ścianka wspinaczkowa i plac zabaw z możliwością zostawienia dzieci pod opieką) oraz dwupoziomowy parking na ponad 1 tys. aut.

W gronie najemców są m.in. Piotr i Paweł, Helios, LPP (salony Reserved, Mohito, Cropp, House i Sinsay), Pure Health & Fitness, Rossmann, LPP TEX (sklep Home & You), Top Secret, Mount Blanc (pierwsza w Łodzi pijalnia czekolady i kawy tej marki), Lodziarnie Firmowe Grycan, Ania Kruk, Cukiernia Sowa, Cefarm Warszawa, Itaka i Orange. Zespoły Savills i Fabryki Biznesu prowadzą zaawansowane negocjacje z kolejnymi sieciami handlowymi.

Inwestorem Sukcesji jest Fabryka Biznesu, inwestorem zastępczym Metro Properties, generalnym wykonawcą Mirbud S.A., a autorem projektu architektonicznego wrocławska pracownia Group-Arch. Kompleks ma być oddany do użytku jesienią przyszłego roku.

© Portal Spożywczy 2019-10-18 01:07:28