Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

OFE Polsat wycofał pozew ws. Mispolu

OFE Polsat wycofał pozew, w którym domagał się uchylenia uchwały NWZ Mispolu w sprawie zniesienia dematerializacji akcji Mispolu oraz wycofania ich z obrotu na rynku regulowanym GPW - napisano w komunikacie Mispolu.


Autor: PAP
Data: 10-06-2013, 18:14

W marcu NWZ Mispolu podjęło uchwałę o zniesieniu dematerializacji wszystkich akcji Mispolu oraz wycofaniu ich z obrotu na GPW.

Walne zostało zwołane na żądanie Newma Hildings B.V., akcjonariusza spółki reprezentującego wówczas 28,991 proc. kapitału zakładowego.

OFE Polsat i Bakalland, będące akcjonariuszami mniejszościowymi złożyły pozwy, w których domagały się uchylenia tej uchwały oraz o zabezpieczenie powództwa przez wstrzymanie jej wykonania.

"Po wycofaniu przez OFE Polsat pozwu, stroną w sporze pozostaje jeszcze Bakalland. Uchwała z 1 marca 2013 r. w sprawie zniesienia dematerializacji akcji pozostaje ważna, jednak sąd zabezpieczył pozew akcjonariusza przez wstrzymanie jej wykonania" - powiedziała PAP Agnieszka Malczeska, prokurent Mispolu.

"Termin kolejnej rozprawy został wyznaczony na początek III kwartału. Akcje Mispolu pozostają zdematerializowane" - dodała.

Mispol zwołał na 4 lipca NWZ spółki na żądanie Newma Hildings, które ma podjąć uchwałę w sprawie zniesienia dematerializacji akcji spółki oraz wycofania ich z obrotu.

Bakalland złożył do sądu wniosek o rozszerzenie zabezpieczenia swojego powództwa przez wydanie przez sąd zakazu odbycia NWZ oraz zakazu umieszczenia w porządku obrad i podejmowania przez NWZ uchwał w tej sprawie.

Już 4-5 listopada w Warszawie największa konferencja dedykowana sektorowi spożywczemu i handlowemu w Polsce: 20 sesji tematycznych, 120 prelegentów, ponad 1000 uczestników. Zarejestruj się teraz!

© Portal Spożywczy 2019-10-22 13:22:43