Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Konflikt akcjonariuszy Bakallandu i Mispolu narasta

Radosław Kwaśnicki, radca prawny RKKW, krytykuje Bakalland za wysokie zadłużenie. Wypomina, że zobowiązania finansowe firmy wynoszą około połowy rocznego obrotu i dodaje, że firma, zamiast silniej się angażować w rozwój działalności podstawowej, skupia się na sporze z NDX - czytamy w Parkiecie.


Autor: Parkiet
Data: 13-06-2013, 08:30
Marian Owerko, prezes i wiodący akcjonariusz Bakallandu

Radosław Kwaśnicki, który jest akcjonariuszem Bakallandu i Mispolu oraz pełnomocnikiem procesowym NDX - funduszu, który chce przejąć Mispol i wycofać go z giełdy, kieruje ostre słowa pod adresem zarządu Bakalland, który stoi mu na drodze w przejęciu Mispolu.

Jak informuje Parkiet z kolei władze Bakallandu twierdzą, że krytyka jest próbą odwrócenia uwagi od tego, co się dzieje wokół Mispolu.Marian Owerko, prezes Bakallandu, liczy, że szanse na wyjaśnienie tego będą mieli rewidenci ds. szczególnych. I dodaje: - Liczymy, że rozpoczną swoje prace jak najszybciej, choć z powodu zasygnalizowania przez NDX sprzeciwu wobec uchwały spodziewamy się, że zostanie ona zaskarżona. Zdaniem Kwaśnickiego Bakalland zostaje sam na placu boju, gdyż Polsat OFE cofnął pozew westionujący uchwałę o zdjęciu Mispolu z giełdy. Bakalland rezygnować nie zamierza

© Portal Spożywczy 2019-11-19 18:56:45