Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Herbapol Lublin potraktowany ostrzej niż konkurenci?

Przejęty przez spółkę Herbapol Lublin producent herbat Bio-Active już drugi rok działa na rynku pod marką Big-Active. Do takiej zmiany marki i nazwy zmusili inspektorzy, powołując się na przepisy dotyczące oznakowani produktów ekologicznych. Jednak wiele innych konkurencyjnych podmiotów nadal nie stosuje się do przepisów - informuje Puls Biznesu.


Autor: Puls Biznesu
Data: 14-06-2013, 08:59
Bio-Active, przed zmiana nazwy na Big-Actove, był największym producentem herbat ekologicznych w Polsce

Jak przypomina Puls Biznesu, zgodnie z unijnym rozporządzeniem w sprawie produkcji ekologicznej i znakowania produktów ekologicznych, niedozwolone jest zamieszczanie określeń mylnie sugerujących ekologiczne pochodzenie produktów na opakowaniu, w logo, nazwie firmy, na ilustracji, etykietach itp.

Inspekcja Jakości handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych uznała, że produkcja firmy Bio-Active nie jest w 100 proc. ekologiczna, ponieważ spółka posiada w ofercie także produkty konwencjonalne. W efekcie, firma, której większość wyrobów jest ekologiczna, zmieniła nazwę na Big-Active.

Tymczasem na sklepowych półkach roi się od oznaczeń „Bio". Zdaniem Andrzeja Gantnera, dyrektora generalnego PFPŻ, postępowanie IJHARS nosi znamiona nierównego traktowania podmiotów gospodarczych i może naruszać konkurencje na rynku - czytamy w Pulsie Biznesu.

Już 4-5 listopada w Warszawie największa konferencja dedykowana sektorowi spożywczemu i handlowemu w Polsce: 20 sesji tematycznych, 120 prelegentów, ponad 1000 uczestników. Zarejestruj się teraz!

© Portal Spożywczy 2019-10-23 06:42:23