Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Polski rynek serów premium czekają zmiany

Polski rynek mleczarskich produktów premium jest bardzo młody. - Obecnie wygląda tak, jak wyglądał on w Niemczech 20 lat temu. Wkrótce pojawi się wiele nowych produktów, do tej pory nie dostępnych w Polsce. - powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Erick Behar Villegas, z firmy Mueller-Moers.


Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
Data: 20-06-2013, 15:42

Jego zdaniem, za 5-10 lat będzie rynek serów w Polsce będzie znacznie bardziej różnorodny, niż obecnie.

Podkreśla, iż rynek polski jest bardzo interesujący dla niemieckich firm. - Polski rynek ma, z naszego punktu widzenia wiele zalet. Przede wszystkim Polacy są bardzo otwarci na nowości. Dużo podróżują, próbują nowych smaków, a potem szukają ich w sklepach. Ponadto, w dużych miastach ludzie zarabiają lepiej niż jeszcze kilka lat temu, dzięki czemu mogą sobie pozwolić na nowe i drogie produkty. Stale rośnie grupa osób zamożnych - uważa Erick Behar Villegas.

Dostrzega także wady i ograniczenia naszego rynku. - Przede wszystkim stosunkowo niska siła nabywcza społeczeństwa jako całości. W Niemczech możliwości nabywcze przeciętnego konsumenta są o 500 euro większe. To poważne ograniczenie w rozwoju rynku produktów premium - podkreśla Villegas.

Mimo istniejących ograniczeń, nasza firma szuka możliwości działania także na polskim rynku. Jestem przekonany, że polscy konsumenci chętnie zapoznają się na nowościami, jakich na tym rynku jeszcze nie ma np. masłem bawolim, masłem z mleka koziego czy nowymi gatunkami sera - mówi Erick Villegas.

Muller-Moers chce w Polsce działać przede wszystkim za pośrednictwem hurtowni, ale jest także otwarta na propozycje z sieci handlowych.

Firma Muller-Moers została założona w 1951 roku, jako małe centrum hurtowe. Od tego czasu stała sie nowoczesna organizacją. Obecnie oferuje wyroby pochodzące z całej Europy, kładąc nacisk na produkty mleczne.Firma współpracuje z ponad 130 producentami z 21 krajów i oferuje portfolio 1400 produktów.

© Portal Spożywczy 2019-11-12 22:03:57