Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Czesi skontrolowali polskie mięso drobiowe. Nie wykryli antybiotyków

Przeprowadzone w Czechach kontrole mięsa drobiowego nie wykazały obecności w pochodzącym z Polski mięsie antybiotyków - informuje ministerstwo rolnictwa.


Autor: portalspozywczy.pl, PB
Data: 10-07-2013, 09:21
Czeska Państwowa Inspekcja Weterynaryjna przeprowadziła 47 kontroli, podczas których pobrała 61 próbek. W żadnej z nich nie wykryto obecności zabronionych antybiotyków

Jak podaje MRiRW, czeska Agencja Prasowa zamieściła dziś na swoim portalu internetowym informację o wynikach przeprowadzonych ostatnio w Czechach zmasowanych kontroli mięsa drobiowego pochodzącego m. in. z Polski. Kontrole zostały wszczęte w reakcji na reportaż jednej z polskich telewizji komercyjnych, który mógł sugerować, że podawanie kurczętom zabronionych antybiotyków jest w Polsce powszechnie stosowaną praktyką.

- Kontrole te nie wykazały obecności w badanym mięsie antybiotyków, a mimo to znaczną część opublikowanego przez Czeską Agencję Prasową artykułu zajmuje relacja ze wspomnianego reportażu - podaje resort rolnictwa.

Czeska Państwowa Inspekcja Weterynaryjna przeprowadziła 47 kontroli, podczas których pobrała 61 próbek. W żadnej z nich nie wykryto obecności zabronionych antybiotyków. Kontroli były poddane produkty importowane z Polski, Niemiec, Węgier i Brazylii.

 

 

© Portal Spożywczy 2019-11-15 01:00:26