Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Majonez Kielecki podbije Daleki Wschód?

Majonez Kielecki wyrusza na podbój Dalekiego Wschodu. Jego producent po raz pierwszy wziął udział w targach spożywczych w Korei, a wcześniej z sukcesami w podobnej imprezie w Kazachstanie - czytamy w serwisie pieniadze.gazeta.pl.


Autor: pieniadze.gazeta.pl
Data: 11-07-2013, 08:42

- To była nasza pierwsza próba wejścia na rynek dalekowschodni, a dokładniej koreański - mówi serwisowi gazeta.pl Zbigniew Mojecki, wiceprezes WSP Społem ds. handlowych, po wizycie na targach Seul Food&Hotel 2013.

Tłumaczy, że to element większej strategii. - Próbujemy zaistnieć na rynku i szukamy nowych możliwości sprzedaży naszych produktów. Pomaga nam w tym m.in. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, która ma specjalny program wspierania firm z Polski wschodniej - mówi Mojecki. Dodaje, że przy współpracy z PAIiIZ kielecka spółdzielnia wystawiała już produkty m.in. na targach we Francji, Wielkiej Brytanii, USA, Kazachstanie czy Rosji.

Przyznaje, że w Korei nawiązano sporo kontaktów, rozdano dużo próbek m.in. "Majonezu Kieleckiego", musztardy i "Przysmaku Świętokrzyskiego". - Zbieraliśmy sugestie od potencjalnych odbiorców, bo różnice kulturowe, również w kuchni, są diametralne. Chcieliśmy też porównać oferty. Teraz negocjujemy z partnerami, a najbliższe miesiące pokażą, czy kieleckie produkty trafią na stoły Koreańczyków - wyjaśnia na łamach gazeta.pl Mojecki.

© Portal Spożywczy 2019-10-15 18:04:14