Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Po komunikacie z Fed możliwe umocnienie złotego

Po sygnałach z USA wskazujących, że akomodacyjna polityka pieniężna będzie kontynuowana, złoty względem euro może umocnić się w kierunku dolnego ograniczenia przedziału 4,26-4,35. Ceny obligacji powinny rosnąć w ślad za rynkami bazowymi - oceniają analitycy.


Autor: PAP
Data: 11-07-2013, 11:36

"EUR/PLN może się (...) zbliżyć nieco do dolnego ograniczenia przedziału (4,26-4,35 - PAP)" - napisano w porannym biuletynie Banku Zachodniego WBK.

"(...) korzystnie na złotego będzie wpływać dobry nastrój na giełdach i dość wyraźne umocnienie Bundów (które powinno przyczynić się do umocnienia także krajowego długu)" - dodano.

W komentarzu analitycy BZ WBK zaznaczyli, że ostatnie umocnienie złotego wobec euro, a przede wszystkim dolara, można przypisać uspokojeniu inwestorów po dosyć gołębiej wymowie środowych informacji z Fed.

"Spadek obaw inwestorów o szybkie ograniczenie/zakończenie QE3 przez Fed korzystnie wpłynęły na złotego - EURPLN spadł do ok. 4,305, a kurs USDPLN do 3,26 (wobec ponad 3,37 na wczorajszym otwarciu)" - napisano.

Prezes Fed Ben Bernanke w środę na konferencji zorganizowanej przez National Bureau of Economic Research powiedział, że Fed będzie kontynuować akomodacyjną politykę pieniężną, gdyż inflacja pozostaje na niskim poziomie.

Z protokołu z czerwcowego posiedzenia Fed wynika, że wielu członków FOMC podziela zdanie, iż konieczna jest dalsza poprawa na amerykańskim rynku pracy, by możliwe było zmniejszenie skali realizowanego obecnie programu luzowania ilościowego.

CENY NA FI POWINNY ROSNĄĆ

"Już z pierwszych poziomów można wnioskować, że dziś czeka nas dobry dzień na rynku długu. Rentowności będą spadały" - powiedział PAP diler obligacji Banku BGŻ Piotr Kołuda.

"Dziś ceny polskich papierów dłużnych pójdą w ślad za rynkami bazowymi, a tam informacje są bardzo pozytywne" - dodał.

© Portal Spożywczy 2019-10-14 03:43:10