Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Prezes Mondelēz Polska: Będziemy inwestować w nasze zakłady

Największymi wyzwaniami dla polskiego rynku są obecnie: spowolnienie gospodarcze i spadek konsumpcji oraz coraz szybszy rozwój dyskontów - ocenia w rozmowie z Rzeczpospolitą Zoltán Novák, prezes spółki Mondelēz Polska. Dodaje, że firma zamierza inwestować w Polsce w rozwój swoich zakładów.


Autor: Rzeczpospolita
Data: 12-07-2013, 09:59
Zoltán Novák, prezes spółki Mondelēz Polska. Fot. Piotr Waniorek, zelaznastudio.pl

Jak mówi Zoltán Novák w wywiadzie dla Rzeczpospolitej, po kilku latach w roli siły napędowej wzrostu gospodarczego w Europie Środkowej Polska zwolniła tempo i w tym roku wzrost będzie mniejszy niż zwykle. Jest on jednak przekonany, że to tylko chwilowe spowolnienie, a począwszy od 2014 roku rynki zaczną oferować większe możliwości wzrostu. Drugim wyzwaniem jest coraz szybszy rozwój dyskontów, który oznacza, że konsumenci coraz większą uwagę przywiązują do korzystnych cen, wygody i bliskości.

Mondelēz Polska, która ma w naszym kraju 7 fabryk, zwiększa nakłady na rozwijanie zakładów i linii produkcyjnych. Spółka planuje kontynuować inwestycje w istniejące linie, w renowację i rozbudowę mocy produkcyjnych. Koncentruje się na rozwoju kategorii przekąsek i przygląda się możliwościom, jakie płyną z wprowadzania innowacji - czytamy w Rzeczpospolitej.

Przeczytaj także:

Zoltán Novák, prezes Kraft Foods Polska - DUŻY WYWIAD

© Portal Spożywczy 2019-10-14 23:36:18