Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Prezes Grupy Mar-Ol: Skupimy się na rozwoju (video)

- Grupa Mar-Ol, w tym również Chata Polska, będzie skupiać się w perspektywie najbliższych 2-3 lat na rozwoju i tutaj będziemy chcieli kierować nasze środki - mówi Sylwester Maćkowiak, prezes zarządu w Grupie Mar-Ol.


Autor: portalspożywczy.pl
Data: 12-07-2013, 13:27
Sylwester Maćkowiak, prezes Grupy Mar-Ol

- Jeżeli chodzi o Chatę Polską, naszym zamiarem jest wzrost przynajmniej dwucyfrowy rok do roku, w każdych kolejnych 3 latach. Jeżeli chodzi o sklepy własne, zamierzamy rozwinąć liczbę sklepów, które posiadamy z 23 do minimum 30 - zdradza Maćkowiak.

Strategia dalszego rozwoju wywodzącej się z Wielkopolski Chaty Polskiej opierać ma się przede wszystkim na dalszym rozwoju w regionach, w których już działa i jest mocna. Jak zdradził Maćkowiak w ostatnich dniach serwisowi portalspożywczy.pl, koszty wejścia na nowe tereny są bardzo wysokie. Ekspansja terytorialna wiązałaby się również z walką z bardzo silnymi graczami na rynku.

Prezes Mar-Olu w ostatnich dniach zapowiedział także wdrażanie przez Chatę Polską nowego konceptu współpracy franczyzowej. Ma on być rozwijany już teraz, w drugiej połowie 2013 r. Prezes Mar-Olu uważa, że Chata Polska jest w stanie otwierać w kolejnych latach więcej, niż po 20 placówek. W perspektywie trzech kolejnych lat spodziewać można się rozrostu sieci ze 190 do 280-300 sklepów franczyzowych.

- Jeżeli chodzi o część hurtową, będziemy skupiać się na tych miejscach, w których już zainwestowaliśmy, czyli na Mar-Olu Pomorze, jak również w części Górnego Śląska, na naszym oddziale, który znajduje się w Czeladzi - tłumaczy prezes Grupy Mar-Ol.

Chata Polska to sieć sklepów ogólnospożywczych zbudowana w oparciu o polski kapitał, rozwijająca się od 1997 roku i obecna dziś na terenie siedmiu województw. Sylwester Maćkowiak pełni funkcję prezesa Grupy Mar-Ol od stycznia 2013 r.

© Portal Spożywczy 2019-10-15 17:58:43