Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Prezes WIR: Bez uboju rytualnego spadną dochody rolników

Według większości sejmowej rolnicy osiągają zbyt duże dochody. Odrzucenie ustawy o ochronie zwierząt spowoduje, że każdy hodowca bydła będzie otrzymywał o 1 500 zł mniej na sztuce - powiedział Piotr Walkowski, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej komentując odrzucenie ustawy dopuszczającej ubój rytualny.


Autor: portalspozywczy.pl,
Data: 12-07-2013, 16:08

Prezes Walkowski podkreśla, że biorąc pod uwagę, że w Polsce sprzedawane jest około 1, 5 milionów sztuk bydła, straty polskich rolników wyniosą 2 miliardy 250 milionów zł. - Brak tych pieniędzy w znaczący sposób zahamuje rozwój naszych terenów wiejskich, a także zmniejszy środki przeznaczone na inwestycje i modernizacje gospodarstw, co niewątpliwie także bardzo negatywnie wpłynie na kondycję firm handlujących i świadczących usługi na rzecz polskiego rolnictwa. Spadną również dochody budżetu państwa z tytułu nie wpłaconych podatków pośrednich, to jest około 450 milionów zł - uważa szef Wielkopolskiej Izby Rolniczej .

Jeżeli chodzi o rynek pracy, to przeliczając że powiatowe urzędy pracy oferują dotację w wysokości 18 tys. zł na jedno miejsce pracy, daje nam to rocznie wzrost o 125 tys. osób bezrobotnych. Brak rozsądku polskich polityków spowoduje powyższe straty, za które zapłaci każdy polski podatnik. 

© Portal Spożywczy 2019-05-26 05:33:47