Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Alma Market nie wyklucza rozwoju poprzez przejęcia obiektów handlowych

 • Autor: www.portalspozywczy.pl
 • Data: 02-09-2014, 10:44
Alma Market nie wyklucza rozwoju poprzez przejęcia obiektów handlowych

Strategia rozwoju spółki Alma Market bazuje na poszerzaniu liczby obiektów handlowych oraz zasięgu terytorialnego sieci Delikatesów Alma poprzez otwieranie kilku nowych placówek rocznie. Realizacja tej strategii jest silnie skorelowana z uwarunkowaniami rynkowymi i operacyjnymi - informuje Alma Market w raporcie.

Plany inwestycyjne przyjęte na 2014 rok zakładały uruchomienie w IV kwartale 2014 roku działalności w dwóch nowych lokalach handlowych w Warszawie, ale zostały one przesunięte na rok 2015 ze względu na przesunięcie terminów otwarcia nowych obiektów przez Wynajmujących. W czerwcu 2014 roku Alma Market S.A. zakończyła negocjacje prowadzone z Centrum Hevelius spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A., w efekcie czego została zawarta umowa najmu lokalu w Centrum „Galeria Metropolia" zlokalizowanym w Gdańsku przy ulicy Jana Kilińskiego z przeznaczeniem na obiekt handlowy Delikatesy Alma.

Spółka nie wyklucza rozwoju poprzez przejęcia obiektów lub grup obiektów działających obecnie w ramach konkurencyjnych sieci handlowych.

W perspektywie kolejnych kwartałów nie wyklucza się, że wybrane spółki nieruchomościowe funkcjonujące w ramach Grupy Kapitałowej Alma Market S.A. zrealizują transakcje zbycia części swoich aktywów, a pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia zabezpieczonego na tych aktywach oraz na cele inwestycyjne spółki.

Celem zabezpieczenia bieżącej płynności finansowej, spółka dominująca posiada kredyty w rachunku bieżącym i krótkoterminowe kredyty obrotowe. Polityka zarządzania majątkiem obrotowym na bieżąco dostosowywana jest do zmieniającej się sytuacji rynkowej, co ma decydujący wpływ na utrzymywanie płynności finansowej, a również w sposób pośredni na kształtowanie się wyników finansowych.

Spółka zależna Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska S.A. w bieżącym roku otworzyła dwie nowe lokalizacje - w Katowicach oraz Lublinie. Zgodnie z planami w roku 2014 otwartych zostanie do 5 nowych obiektów sieci.

Ilość ta będzie jednak uzależniona od terminów przekazania lokali do adaptacji przez inwestorów. Nakłady inwwestycyjne na planowane projekty nie przekroczą kwoty 2 mln zł. Zakłada się, że zostaną one sfinansowane  części wartości inwestycji kapitałem własnym, natomiast w pozostałej części długoterminowym kredytem inwestycyjnym. Obecnie spółka ta posiada 44 własne obiekty handlowe zlokalizowane w aglomeracji warszawskiej, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu, Zabrzu, Bielsku-Białej, Toruniu, Szczecinie, Gliwicach, Rzeszowie, Opolu, Kielcach i Lublinie, które oferują produkty pod marką własną towarów o nazwie „Krakowski Kredens". Spółka rozwija sieć swoich małych sklepów (w granicach 40 mkw. - 80 mkw.) w galeriach handlowych oraz innych prestiżowych lokalizacjach, jednocześnie zaopatrując Delikatesy Alma w produkty
marki „Krakowski Kredens".

WIĘCEJ INFORMACJI

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

 • derio 19-01-2015, 22:29:
świetnie że chcą się rozwijać, jest szansa na nowe miejsca pracy, które w dzisiejszych czasach przy tak dużym bezrobociu byłyby zbawienne, a i pracownicy sobie chwalą tą robotę na goworku, tu: www.gowork.pl/opinie_czytaj,44770

Zobacz wszystkie komentarze (1)

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (8 580) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

POLECAMY W SERWISACH