Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Baltona bierze kredyt na finansowanie inwestycji

 • Autor: portalspozywczy.pl
 • Data: 15-09-2016, 17:09
Baltona bierze kredyt na finansowanie inwestycji
fot. materiały prasowe Baltona

Zarząd Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego "Baltona" S.A. poinformował o podpisaniu aneksu do wielocelowej linii kredytowej (Umowa wielocelowej linii kredytowej) na mocy, którego Bank w szczególności przedłużył Spółce do dnia 1 sierpnia 2017 r. bieżący okres udostępnienia kredytu do maksymalnej wysokości 34 mln zł, z okresem kredytowania do dnia 8 lutego 2021 roku. Firma zawarła także umowę o kredyt nieodnawialny  w wysokości 4,5 mln zł z przeznaczeniem na finansowanie i refinansowanie kosztów związanych z prowadzonymi inwestycjami.

Jak poinformowano okres kredytowania wynikający z Umowy o kredyt nieodnawialny został ustalony na okres do 30 sierpnia 2019 r.

Zarząd Baltony podał, że zabezpieczenie należności z tytułu Umowy wielocelowej linii kredytowej oraz Umowy o kredyt nieodnawialny stanowią w szczególności: weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową wystawiony przez Emitenta (odpowiednio do kwoty 51 mln zł w odniesieniu do Umowy wielocelowej linii kredytowej oraz do kwoty 6,75 mln zł w odniesieniu do Umowy o kredyt nieodnawialny) poręczony przez jednostki zależne od Emitenta tj. Centrum Usług Wspólnych Baltona Sp. z o. o., Baltona Shipchandlers Sp. z o.o., BH Travel Retail Poland Sp. z o.o. oraz Centrum Usług Wspólnych Baltona Sp. z o.o., zastaw rejestrowy na zapasach towarów przeznaczonych do sprzedaży stanowiących własność Emitenta do kwoty nie mniejszej niż 12 mln zł, cesja na rzecz Banku praw z polisy ubezpieczeniowej dotyczącej ww. zapasów, gwarancja korporacyjna wystawiona przez Flemingo International Limited BVI (odpowiednio do kwoty 51 mln zł i z terminem ważności do dnia 8 lutego 2024 roku w odniesieniu do Umowy wielocelowej linii kredytowej oraz do kwoty 6,75 mln zł i z terminem ważności do dnia 30 sierpnia 2020 roku w odniesieniu do Umowy o kredyt nieodnawialny).

Baltona wyjaśnia, że uruchomienie kredytów nastąpi "po dokonaniu przez Emitenta wskazanych formalno-prawnych czynności dotyczących ww. zabezpieczeń takich jak m.in. dostarczenie zestawienia zapasów oraz złożenie stosownych wniosków do rejestrów".

Dodano także, że pozostałe warunki Umowy wielocelowej linii kredytowej oraz Umowy o kredyt nieodnawialny nie odbiegają od postanowień powszechnie stosowanych dla tego typu umów.

Przedmiotem działalności Grupy Baltona jest m.in. sprzedaż towarów w sklepach detalicznych, a w szczególności w sklepach wolnocłowych w portach lotniczych oraz na przejściach granicznych.

Placówki handlowe Grupy są zlokalizowane w Polsce (większość), w Rumunii, we Francji, we Włoszech, na Ukrainie oraz w Belgii, Niemczech i Holandii. Ponadto Grupa zajmuje się m. in. zaopatrywaniem placówek dyplomatycznych, a także załóg statków i okrętów cumujących w polskich portach morskich (działalność shipchandlerska).

W 2012 roku Grupa rozszerzyła swoje portfolio o działalność gastronomiczną i sprzedaż towarów w kanale B2B.

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNERZY SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (25 610) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 331)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 663)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

POLECAMY W SERWISACH