Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Baltona podpisała aneks do umowy kredytowej

 • Autor: www.portalspozywczy.pl
 • Data: 29-09-2017, 13:15
Baltona podpisała aneks do umowy kredytowej
fot. Baltona

Zarząd Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego "Baltona" informuje o podpisaniu w dniu 29 września 2017 r. z bankiem aneksu do wielocelowej linii kredytowej na mocy, którego bank w szczególności przedłużył spółce do 30 września 2018 r. bieżący okres udostępnienia kredytu do maksymalnej wysokości 30 mln zł, z okresem kredytowania do dnia 8 lutego 2021 roku.

Dodatkowo w tym samym dniu Emitent zawarł z bankiem aneks do umowy o kredyt nieodnawialny w wysokości 4,5 mln zł z przeznaczeniem na finansowanie i refinansowanie kosztów związanych z prowadzonymi inwestycjami na mocy, którego w szczególności dokonano aktualizacji zakresu zabezpieczeń należności z tytułu tej umowy.

Mając powyższe na uwadze zabezpieczenie należności z tytułu umowy wielocelowej linii kredytowej oraz umowy o kredyt nieodnawialny stanowią aktualnie w szczególności: weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową wystawiony przez Emitenta (odpowiednio do kwoty 45 mln zł w odniesieniu do Umowy wielocelowej linii kredytowej oraz do kwoty 6,75 mln zł w odniesieniu do umowy o kredyt nieodnawialny) poręczony przez jednostki zależne od Emitenta tj. Centrum Usług Wspólnych Baltona Sp. z o. o., Baltona Shipchandlers Sp. z o.o., BH Travel Retail Poland Sp. z o.o. oraz Centrum Obsługi Operacyjnej Sp. z o.o., zastaw rejestrowy na zapasach towarów przeznaczonych do sprzedaży stanowiących własność Emitenta do kwoty nie mniejszej niż 12 mln zł, cesja na rzecz Banku praw z polisy ubezpieczeniowej dotyczącej ww. zapasów, gwarancja korporacyjna wystawiona przez Flemingo International Limited BVI (odpowiednio do kwoty 51 mln zł i z terminem ważności do dnia 8 lutego 2024 roku w odniesieniu do umowy wielocelowej linii kredytowej oraz do kwoty 6,75 mln zł i z terminem ważności do dnia 30 sierpnia 2020 roku w odniesieniu do umowy o kredyt nieodnawialny).

W pozostałym zakresie postanowienia umowy wielocelowej linii kredytowej oraz umowy o kredyt nieodnawialny nie uległy istotnym zmianom.

Jednocześnie spółka informuje, iż również w dniu 29 września 2017 roku została zawarta z Bankiem umowa o kredyt nieodnawialny w wysokości 3,855 mln zł z okresem uruchomienia do końca 2018 roku oraz okresem kredytowania ustalonym na 5 grudnia 2020 roku, który zostanie wykorzystany na finansowanie oraz refinansowanie kosztów inwestycji związanej z rozpoczęciem działalności przez Grupę Kapitałową Baltona na lotnisku w Tallinnie.

W związku z zawarciem ww. umowy kredytowej udzielone zostaną zabezpieczenia obejmujące zakres zbliżony do zabezpieczeń udzielonych w związku z obowiązywaniem aneksowanych umów kredytowych, które zostały opisane powyżej, w tym w szczególności weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową wystawiony przez Emitenta do kwoty 5,8 mln zł poręczony przez spółki zależne, zastaw rejestrowy na zapasach towarów przeznaczonych do sprzedaży stanowiących własność Emitenta do kwoty nie mniejszej niż 12 mln zł, cesja na rzecz Banku praw z polisy ubezpieczeniowej dotyczącej ww. zapasów oraz gwarancje korporacyjne wystawione przez odpowiednio Flemingo International Limited BVI oraz od Baltona Duty Free Estonia OU do kwoty 5,8 mln zł każda i z minimum czteroletnim terminem ważności. Pozostałe warunki ww. umowy kredytowej (w tym w zakresie uruchomienia kredytu czy warunków odstąpienia) nie odbiegają od postanowień powszechnie stosowanych dla tego typu umów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNERZY SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (17 672) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 263)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

POLECAMY W SERWISACH