Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Dayli i ING Bank Śląski doszły do porozumienia; Kerdos uratowany?

 • Autor: BW, portalspozywczy.pl
 • Data: 27-11-2015, 18:28
Dayli i ING Bank Śląski doszły do porozumienia; Kerdos uratowany?

Drogerie Dayli Polska, spółka zależna Kerdos Group, porozumiały się z ING Bankiem Śląskim w kwestii restrukturyzacji zobowiązań kredytowych, które były podstawą do złożenia wniosku o upadłość likwidacyjną Kerdos Group. Kerdos cofnął więc wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku.

Zarząd Kerdos Group poinformował, iż 27 listopada miało miejsce spotkanie negocjacyjne przedstawicieli Dayli Polska z przedstawicielami ING Banku Śląskiego w przedmiocie restrukturyzacji zobowiązań wynikających z kredytu odnawialnego udzielonego Dayli Polska Sp. z o.o., którego poręczycielem jest Kerdos Groupa. Kredyt odnawialny został udzielony na podstawie umowy wieloproduktowej z dnia 24 października 2014 roku.

- Zobowiązanie kredytowe Dayli Polska Sp. z o.o. wobec ING Banku Śląskiego było bezpośrednią podstawą złożenia przez poprzedni Zarząd wniosku o ogłoszenie upadłości Spółki. Spotkanie doprowadziło do zawarcia porozumienia, w którym uzgodniono terminy spłaty zadłużenia Dayli Polska Sp. z o.o. do dnia 31 grudnia 2015 r. Dayli Polska Sp. z o.o., nie posiada wymagalnych zobowiązań względem ING Bank Śląski tytułem zawartej Umowy Wieloproduktowej – poinformował zarząd Kerdos Group.

Kerdos Group złożył wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej 13 listopada. 

Dziś zarząd Kerdos Group poinformował , że podjął decyzję o wniesieniu o umorzenie postępowania i o wycofaniu tego wniosku.

- Wniosek o ogłoszeniu upadłości został złożony w dniu 13 listopada 2015 r. przez Zarząd Spółki w składzie Kamil Gerard Kliniewski i Jagna Stanecka, na kilka dni przed planowanym Walnym Zgromadzeniem Spółki zwołanym z wniosku akcjonariusza mniejszościowego Pana Romualda Aloisa Kalycioka z porządkiem obrad m.in. zmiany w składzie Rady Nadzorczej Spółki oraz powołanie audytora do spraw szczególnych w związku z sytuacją w Spółce (wyprzedaż pakietu akcji Spółki posiadanego przez Prezesa Zarządu, zerwanie negocjacji w sprawie przejęcia Meng Drogerie + SA w Luksemburgu spółki prawa luksemburskiego) - wyjaśnia zarząd Kerdos Group.

- W dniu 18 listopada 2015 r. odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki podczas którego dokonano zmian w składzie Rady Nadzorczej. Nowo powołana Rada Nadzorcza dokonała wyboru nowego składu Zarządu w osobach Romuald Alois Kalyciok – Prezes Zarządu oraz Mariusz Kuciński – Członek Zarządu. Przed dniem odbycia Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki, w dniu 17 listopada 2015 r. rezygnację z mandatu Członka Zarządu złożyła Jagna Stanecka. Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki rezygnację z mandatu Prezesa Zarządu złożył Kamil Gerard Kliniewski - czytamy w raporcie.

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (8 648) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane