Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

DM BDM podwyższa rekomendację dla Eurocashu

  • Autor: PAP
  • Data: 21-08-2017, 11:11
DM BDM podwyższa rekomendację dla Eurocashu
fot. materiały prasowe Eurocash

DM BDM w raporcie z 16 sierpnia podwyższyli rekomendację dla Eurocashu do "akumuluj" z "redukuj", ustalając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 38,2 zł. Analitycy liczą, że II kwartał 2017 r. przyniesie przełamanie negatywnych tendencji i poprawę wyników.

Raport wydano przy kursie 34,6 zł. W poniedziałek ok. 9.45 za papiery firmy płacono 33,76 zł. 

Analitycy wskazują, że Eurocash od początku roku był jednym z najgorzej zachowujących się podmiotów z indeksu WIG 20, na co wpływ miały słabsze od oczekiwań wyniki grupy. 

"Liczymy jednak, że II kw. '17 przyniesie przełamanie negatywnych tendencji i spółka zaprezentuje przyrost rezultatów (w naszej ocenie może przełożyć się to na poprawę sentymentu rynkowego do akcji podmiotu)" - napisano w raporcie. 

Według analityków, spółka powinna być jednym z beneficjentów sprzyjającego otoczenia makro (inflacja, wzrost płac), co - jak zwracają uwagę - jest widoczne po odczytach sprzedażowych w formacie Delikatesów Centrum. 

"Oczekujemy również, że konsolidacja Eko Holdingu oraz prowadzone działania optymalizujące w części cash & carry zaczną przynosić powoli widoczne korzyści, co przełoży się na rosnącą EBITDA (w latach 2017-18 oczekujemy odpowiednio 462-524 mln zł)" - napisano w raporcie. 

Wśród wyzwań, z którymi będzie musiała zmierzyć się spółka, wymieniają m.in. agresywną rywalizację dyskontów, zmiany strukturalne na rynku czy presję ze strony płac. 

"Uważamy jednak, że wachlarz negatywnych czynników jest ograniczony i w dużej mierze uwzględniony w obecnej wycenie grupy" - podsumowują. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • x 21-08-2017, 11:59:
od zawsze miało być...już dobrze !

Zobacz wszystkie komentarze (1)

PARTNERZY SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH