Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Eurocash i spółdzielnie Społem zacieśniają współpracę

 • www.portalspozywczy.pl
 • Autor: portalspozywczy.pl
 • Data: 23-07-2015, 09:24
Eurocash i spółdzielnie Społem zacieśniają współpracę
Na zdjęciu: Mieczysława Bogdanowicz, prezes utworzonej przez spółdzielnie spółki PSS (Polskie Sklepy Spożywcze), która będzie mieć 50-proc. udział w akcjonariacie PSD i Luis Amaral, prezes Grupy Eurocash, fot. Żelazna Studio

Grupa Eurocash oraz współpracujące z nią spółdzielnie Społem rozwijają partnerstwo biznesowe. Obie strony zawarły umowę inwestycyjną, dzięki której spółdzielnie współpracujące w ramach sieci partnerskiej staną się współwłaścicielem spółki Partnerski Serwis Detaliczny, która jest organizatorem tej sieci. Będą więc współdecydowały o jej działalności i kierunkach rozwoju.

Działalność spółki PSD (Partnerski Serwis Detaliczny S.A.) polega na prowadzeniu i rozwijaniu programu partnerskiego na rzecz spółdzielni spożywców w całym kraju. Odpowiada zatem m.in. za ofertę handlową Grupy Eurocash dedykowaną spółdzielniom, czy wsparcie marketingowe i operacyjne prowadzonych przez nie sklepów. Wraz z partnerami programu rozwija również sieć sklepów Gama, która jest konceptem detalicznym skrojonym specjalnie na potrzeby spółdzielczości, z obowiązującymi standardami sieciowymi, wspólną strategią sprzedażową i promocyjną.

Dotychczas 100-proc. właścicielem spółki PSD była Grupa Eurocash. Dzięki podpisanej umowie inwestycyjnej połowa akcji PSD pozostanie w rękach dystrybutora żywności, a druga połowa trafi w ręce spółdzielni skupionych w ramach PSD (obecnie jest to 80 spółdzielni Społem, prowadzących łącznie 665 sklepów). Spółdzielnie, w celu objęcia akcji PSD, utworzyły spółkę pod nazwą Polskie Sklepy Spożywcze, która będzie mieć 50-procentowy udział w akcjonariacie PSD.

– Podpisana dziś umowa odzwierciedla charakter naszej współpracy ze spółdzielniami, opartej na zasadach partnerstwa. Jest też przejawem naszego konsekwentnego wsparcia rozwoju niezależnych sklepów – taką politykę jako Eurocash realizujemy nieprzerwanie od 20 lat – mówi Tomasz Polański, dyrektor generalny Eurocash Dystrybucja. – Spółdzielnie Społem są dziś największym polskim detalistą, o wieloletnich tradycjach w handlu spożywczym. Doceniamy tę siłę i doświadczenie, a jednocześnie chcemy intensywnie wspierać ich rozwój na konkurencyjnym rynku. Podpisana umowa sprawia, że obie strony mają obecnie taki sam wpływ na funkcjonowanie PSD, proces decyzyjny spółki, czy kształtowanie jej strategii. Jestem przekonany, że tego rodzaju partnerstwo, jak i współdecydowanie o naszym codziennym biznesie sprawią, że razem będziemy jeszcze skuteczniej zabiegać o finalnych konsumentów – dodaje.

– U podstaw spółdzielczości leżą takie wartości jak partnerstwo, przedsiębiorczość, umiejętność zadbania o lepsze jutro najbliższego otoczenia. Po kilku latach współpracy wiemy, że te same wartości dzieli z nami Grupa Eurocash. Potwierdza to również dzisiejsza umowa inwestycyjna, która ma na celu wypracowanie rozwiązań gwarantujących skuteczność i konkurencyjność sieci spółdzielczych na rynku detalicznym. Doskonale wiemy, że aby sprostać wymogom współczesnego konsumenta, spółdzielnie muszą się zmieniać, rozwijać i unowocześniać – tak jak wszystkie podmioty na rynku – komentuje Jerzy Niedźwiecki, prezes PSS Społem w Lidzbarku Warmińskim oraz członek Rady Prezesów PSD, która reprezentuje zrzeszone w ramach PSD spółdzielnie.

KOMENTARZE: (8)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

 • Spółdzielczyni Judyta 30-07-2015, 14:18:
Kolego Manager Jack : Jak się jest manager to wypada znać choć trochę historii.Spółdzielnie Społem mają 130 - 100 lat,więc jaki to relikt PRL?Dzięki tym leśnym dziadkom przetrwali sanacje,okupacje,PRL i III RP.Alians Eurocash i PSD ze "Społem" ma jeden cel Spenetrować,Skorumpować i Przejąć tę ostatnią.Z biegiem czasu operacja przejęcia Społem może się udać,bo leśnych dziadków ubywa w sposób naturalny,a młodych managerów Jacków,bez honoru,interesuje tylko kasa.W ten sposób może się zrealizować główny cel Luisa Amarala- Eurocash urośnie dzięki Społem- o czym informował w Pulsie Biznesu.Wtedy będzie początek końca również dla niedouczonych managrów.
 • Manager Jack 27-07-2015, 21:28:
Radosna ,nie zdająca sobie sprawy że jest w paszczy lwa , pani Prezes PSS/ szacun za nawiązanie do tradycji !!??/ No, cóż ktoś musiał zrobić porządek z leśnymi dziadkami z PSS-ów- jako spółdzielni- reliktu PRL .
Współczuję hurtowniom, które robiły wszystko aby sprawnie i efektywnie współpracować z PSS-ami ... to już jest ich początek końca...
 • Gość 27-07-2015, 12:23:
Tu nie ma żadnych frazesów, to jest biznes, do którego trzeba podchodzić racjonalnie. takie alianse maja sens.

Zobacz wszystkie komentarze (8)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (9 809) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane