www.nagel-group - partner portalu Astor - partner portalu
Strona główna » Handel »  Wiadomości

Autor: portalspozywczy.pl

Data: 21-12-2011, 12:22

Eurocash przejął Tradis za 1,1 mld zł. Emperia i Eurocash podpisały ugodę

Eurocash przejął Tradis za 1,1 mld zł. Emperia i Eurocash podpisały ugodę Luis Amaral, prezes Grupy Eurocash
Dziś Eurocash podpisał z Emperia Holding ugodę i zmiany do umowy inwestycyjnej zawartej na początku 2011 r., stając się właścicielem Grupy Tradis. Transakcja, o wartości 1,096 mld zł, została już opłacona i rozliczona. Dzięki połączeniu powstał największy w Polsce dystrybutor markowych artykułów spożywczych.

- Sfinalizowaliśmy to, co konsekwentnie zapowiadaliśmy i do czego dążyliśmy. W dwa miesiące od pozytywnej decyzji UOKiK przejęliśmy Grupę Tradis, stając się największym w Polsce dystrybutorem markowych artykułów spożywczych. Finalne warunki transakcji odpowiadają założeniom przyjętym rok temu w umowie inwestycyjnej - mówi Luis Amaral, prezes Eurocash.

Na podstawie umowy inwestycyjnej Eurocash przejął akcje spółek prowadzących działalność hurtowej dystrybucji artykułów spożywczych oraz posiadających nieruchomości związane z działalnością dystrybucyjną, jak również zarządzających sieciami franczyzowymi i partnerskimi (w tym Tradis, DEF, Ambra, Detal Koncept, Euro Sklep, Partnerski Serwis Detaliczny, Lewiatan Holding). Grupa Tradis prowadzi obecnie 7 centrów dystrybucyjnych, 57 hurtowni oraz sieci franczyzowe, w których skupionych jest ok. 4500 niezależnych sklepów. Wyniki finansowe Grupy Tradis będą konsolidowane z Grupą Eurocash od 1 stycznia 2012 r.

Transakcja została opłacona przez Eurocash gotówką, niemal w całości z kredytu udzielonego przez konsorcjum banków ING Bank Śląski oraz BZ WBK. Cena zakupu jest ostateczna.

W oparciu o umowę inwestycyjną, Grupa Eurocash będzie zaopatrywać sieć Stokrotka przez okres co najmniej 18 miesięcy.

Podpisane dziś dokumenty założyły również zakończenie postępowania arbitrażowego, dotyczącego przejęcia Grupy Tradis.

Dzięki połączeniu obu firm, na rynku dystrybucji żywności powstał podmiot o przychodach na poziomie ok. 14 mld zł (bazując na wynikach pro-forma 2010 r.), prowadzący sieci franczyzowe dla ok. 9 tys. sklepów detalicznych. - Połączenie daje nam większą skalę działania i obniża nasze koszty. A dzięki temu nasi klienci będą bardziej konkurencyjni, w walce jaką toczą z sieciami hipermarketów i dyskontów - mówi Luis Amaral.

Dzięki sfinalizowaniu przejęcia Grupy Tradis Eurocash planuje osiągnąć 20 mld zł obrotów do 2015 roku. - W perspektywie 4-5 lat, uwzględniając połączenie z Tradisem, powinniśmy osiągnąć poziom 20 mld zł obrotów. Tego wymaga od nas rynek dystrybucji żywności - inaczej nie będziemy konkurencyjnym partnerem dla handlu detalicznego - mówi Jacek Owczarek, członek zarządu Eurocash ds. finansowych.

Przeczytaj także komentarz władz Grupy Emperia do transakcji Eurocash / Emperia: Prezes Grupy Emperia: Eurocash wykazał dużo elastyczności, dlatego dzisiejsza ugoda była możliwa

Więcej informacji:

Luis Amaral RSS ALERT | Eurocash RSS ALERT | Tradis RSS ALERT

Spółki sektora spożywczego na GPW:

[EUR]
Eurocash SA
Komentarze: (15)
Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!
 • Lekko odkopię. A ja Wam mówię że Eurocash mocno się zdziwi. Zobaczycie z czasem.

  blogkupca.pl, 28-07-2012, 18:49

 • Przemo masz rację - wierzę,że hurtownie polskie się wzmocnią , detal potrafi się dogadac z innymi operatorami. Uważam,że sprzedaż Tradisu ma na celu zrobienie pola dla Biedry i zajechanie detalu skonsolidowanego w każdym formacie. Nie wierzę,żę amaral i jeg oświta poradzą sobie z uniesieniem rozwoju tej firmy - czego szczerze im życzę na te święta i rok następny !

  daj spokój te baby to są...., 23-12-2011, 07:16

 • A najlepsi są Ci głupi sklepikarze, którzy jeżdżą do zasranego Eurocasha i sponsoruja pośrednio Biedronke!!!!

  Przemo, 22-12-2011, 19:47

WALUTY
 • EUR 4,19 zł -0.05%
 • CHF 3,47 zł 0.07%
 • USD 3,25 zł 0.05%
 • GBP 5,33 zł 0.53%
WIĘCEJ » GIEŁDA WIĘCEJ » SPÓŁKI
 • ALM 19.50 zł -2.01%
 • BMI 0.01 zł 0.00%
 • DEL 5.32 zł 1.14%
 • EKO 5.02 zł -9.71%
 • EMP 51.00 zł 0.95%
 • EUR 32.00 zł -0.22%
 • HGN 1.92 zł 1.05%
WIĘCEJ » MIĘSO WIĘCEJ » ZBOŻA WIĘCEJ » RAPORTY MRiRW