Globalny rynek e-commerce wzrośnie w tym roku o 20 proc.
Z ogólnoświatowego badania przeprowadzonego przez firmę badawczą eMarketer wynika, że w 2014 roku globalna sprzedaż na rynku e-commerce może osiągnąć wartość 1,472 tryliona dolarów. Byłby to 20-proc. wzrost spowodowany głównie przez gwałtownie rozwijające się rynki z regionu Azji Południowo-Wschodniej - informuje firma Integer.pl.
Wpływy z rynku e-commerce w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie tworzą razem 1/3 globalnego przychodu. Kraje te utrzymają swoje tempo wzrostu i cały czas będą zajmowały czołowe miejsca w zestawieniach regionalnych.
Analitycy z eMarketer korygują także poprzednie prognozy i przewidują, że region Azji Południowo-Wschodniej stanie się wiodącym rynkiem e-commerce do 2015 roku, nawet mimo wolniejszego wzrostu na rynku chińskim.
Tymczasem w Polsce - zgodnie z raportem „Internauci 2014" opracowanym przez CBOS - już prawie połowa Polaków dokonuje zakupów w sieci (74 proc. użytkowników internetu). Coraz więcej osób nie tylko kupuje, ale również sprzedaje online (30 proc. użytkowników internetu, 19 proc. użytkowników pełnoletnich).
Najważniejsza grupa e-konsumentów - czyli ci, którzy regularnie kupują za pośrednictwem internetu - stanowi już 36 proc. wszystkich użytkowników sieci (nabywają produkty w internecie co najmniej raz w miesiącu). Polscy e-konsumenci najczęściej wybierają produkty z kategorii: odzież, obuwie, elektronika. Wysoko na liście produktów, które wzbudzają zainteresowanie klientów, są także części samochodowe, zabawki oraz akcesoria dla niemowlaków.


Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE
Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!