REKLAMA

Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

REKLAMA

Hurtownie artykułów spożywczych skracają terminy płatności

  • Autor: Dziennik Gazeta Prawna / IAR / portalspozywczy.pl
  • Data: 19-10-2012, 08:25

Terminy płatności, jakie dają swoim kontrahentom hurtownie artykułów spożywczych i dóbr szybko zbywalnych, skróciły się w ciągu ostatniego roku o jedną trzecią - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

REKLAMA

Z danych zebranych przez jedną z firm zajmującą się ubezpieczaniem należności wynika, że przedsiębiorcy decydują się na skracanie terminów, bo daje to możliwość szybszego rozpoczęcia windykacji wobec kontrahenta, który działa w niepewnej branży.

Niemal natychmiastowe egzekwowanie należności to trend typowy dla branż z dużymi zaburzeniami płynności albo takich, gdzie segment rynku zdominowany jest przez kilka dużych podmiotów.

KOMENTARZE: (2)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • Hurt 19-10-2012, 09:58:
@lubelak
a może tak polscy producenci w końcu zmądrzeją - sami stworzyli takiego potwora - teraz mają problem. Na wejście z powrotem do rynku tradycyjnego też będzie problem, bo nikt nie chce handlować na warunkach tak znacząco gorszych w porównaniu z takimi molochami/ koncernami - ups ostatnio jeden pracownik powiedział mi ze to firma rodzinna :PP

Teraz producenci mają prawdziwy orzech do zgryzienia bo rynek tradycyjny albo zmniejszył udziały albo całkowicie wyrzucił ich produkty ze sprzedaży (po co konkurować w nie równej walce) i nie mają już na kim zarabiać. Jeszcze tylko chwila...
  • lubelak 19-10-2012, 08:55:
a z innej strony te same hurtownie wydłużają i świadomie przeciągają już wyśrubowane terminy u dostawców. Np lider z kapitałem portugalskim - przeciąga jak może i naraża tym samym dostawców na nie małe kłopoty. jak był Tradis to takich jaj z płatnościami nie było. Może te jabłka co rozdaje się personelowi w Tradis to za kasę dostawców.Gdzie obrona polskich dostawców ? co robią urzędy w tym temacie aby regulowanie płatności odbywało się wg umowy między spółkami ? a może hutownie polskie płacić muszą a portugalskie - nie ?

Zobacz wszystkie komentarze (2)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


REKLAMA

REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
City Board - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu www.nagel-group.com - partner portalu