Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Jacek Palec, bdsklep.pl: Polacy coraz chętniej kupują artykuły spożywcze w e-sklepach

  • Autor: Olimpia Wolf, www.portalspozywczy.pl
  • Data: 29-01-2016, 12:10
Jacek Palec, bdsklep.pl: Polacy coraz chętniej kupują artykuły spożywcze w e-sklepach
Jacek Palec, prezes zarządu bdsklep.pl. Fot. bdsklep.pl

FMCG, a w tym e-handel artykułami spożywczymi jest jedną z najszybciej rosnących kategorii w e-commerce – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Jacek Palec, prezes zarządu bdsklep.pl.

–  Polacy, którzy jeszcze kilka lat temu handel w internecie postrzegali przez pryzmat zakupu książki, dzisiaj otwierają się na nowe kategorie, w tym CPG (Consumer Packaged Goods, czyli produkty szybkozbywalne, wymagające regularnego uzupełniania), zachęcani przez sprzyjające konsumentom prawo – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Jacek Palec, prezes zarządu bdsklep.pl.

Jego zdaniem obniża się bariera, która towarzyszy zakupom produktów, wobec których mogły rodzić się wątpliwości co do trwałości podczas dostawy np.: mleko, soki, itp.

–  Bardzo duży dynamizm tej kategorii, a w szczególności CPG dostrzegają producenci, którzy pragną uczestniczyć w budowaniu tej kategorii razem z bdsklep.pl i otwierać ją na e-commerce. Ten, coraz popularniejszy model kooperacji pozwala z optymizmem patrzeć na wzrost udziału CPG w e-commerce – tłumaczy Jacek Palec.

Dodaje, że negatywnie na rynek może wpłynąć podatek od sklepów internetowych, natomiast jaka będzie to skala, okaże się w momencie, w którym zostanie przedstawiona finalna propozycja rządu.

Według firmy Gemius wartość całego rynku e-commerce w Polsce wynosi blisko 27 mld zł. Eksperci przewidują, że najbliższym czasie wartość ta wzrośnie do 32 mld zł. W 2015 roku więcej niż jedna piata konsumentów zakupiła artykuły spożywcze przez internet. To niemal o połowę więcej osób niż rok wcześniej  

Według ekspertów Sociomantic Labs wartość rynku handlu internetowego w Polsce wzrośnie w tym roku do blisko 36 mld zł, w ciągu najbliższych 5 lat podwoi się, a liczba e-sklepów w 2016 r. wzrośnie o 7 proc. Prognozowany wzrost zamawiania artykułów spożywczych online wyniesie nawet 97 proc. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • artmetic ekonsulting 01-02-2016, 23:51:
Rozwiązania dla e-commerce, strony www, regulaminy dla sklepów:
artmetic.pl

Zobacz wszystkie komentarze (1)

PARTNERZY SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH