Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Kolporter Express chce podwoić przychody w 2010 r. wobec 60 mln zł w 2009 r.

 • Autor: PAP
 • Data: 14-09-2009, 22:30

Dystrybutor prasy Kolporter spodziewa się, że przychody z usług kurierskich, realizowanych pod marką Kolporter Express, podwoją się w 2010 roku wobec 60 mln zł szacowanych na 2009 rok - poinformowała Grupa Kapitałowa Kolporter w komunikacie prasowym.

Janusz Konopka, członek zarządu Kolporter SA odpowiedzialny za usługi kurierskie poinformował PAP, że w ciągu ośmiu miesięcy 2009 roku przychody z usług kurierskich wyniosły 36 mln zł, czyli wzrosły o ponad 100 proc.

"Przychody Kolportera Express za 8 miesięcy bieżącego roku wyniosły 36 mln zł, jednak trzeba pamiętać, że przed nami okres +wysyłkowego szczytu+, który zaczyna się we wrześniu i trwa do końca roku" - powiedział PAP Konopka.

W komunikacie grupa podała, że w tym roku Kolporter SA planuje osiągnąć przychody z usług kurierskich na poziomie 60 mln zł, a z kolei w roku 2010 zakładane jest ich podwojenie.

"Przewozimy już 15.000 przesyłek dziennie, liczba naszych stałych klientów wzrosła do 3.000 firm i instytucji, czyli o 50 procent w stosunku do zeszłego roku. Jestem przekonany, że tak dynamiczny rozwój jest możliwy dzięki wysokiej jakości usług i elastyczności, jaką gwarantujemy naszym partnerom biznesowym" - powiedział cytowany w komunikacie Konopka.

Wśród stałych klientów Kolporter Express są takie firmy jak: Kamis, Orlen, Anwil, Patron Service, Navo, Suder&Suder i Polkomtel SA.
Kolporter Express dysponuje flotą ponad 500 samochodów ciężarowych i dostawczych, dedykowanym centrum logistyczno-magazynowym w Mościskach pod Warszawą, a także siecią 28 oddziałów terenowych. W ciągu 24 godzin jest w stanie dostarczyć przesyłkę do dowolnego miejsca w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (10)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

 • e-biznes 30-12-2010, 14:56:
totalna klęska, pan Klicki porwał sie na biznes który go przerasta, nie sposob dowiedzieć się gdzie jest paczka wyslana tydzień wczesniej, po co im te wszystkie telefony jak i tak nie odbierają (maili zreszta też) wszystkie firmy kurierskie maja kłopoty w grudniu 2010 ale Kolporter bije rekordy niekompetencji i lekceważenia klientów
 • MJT 24-12-2010, 10:06:
UKŁONY!PROSZĘ WYBACZYĆ BYĆ MOŻE MOJE BŁĘDY W JĘZYKU POLSKIM.
OTÓŻ PO PRZYJEŻDZIE NA JAKIŚ CZAS DO POLSKI DO WARSZAWY POSTANOWIŁAM OTWORZYĆ SOBIE FIRMĘ KURIERSKĄ!
GENERALNIE OBSŁUGUJE BARDZO WAŻNE JEDNOSTKI DYPLOMATYCZNE ORAZ INSTYTUCJĘ I FIRMY NA POZIOMIE!
POSTANOWIŁAM ZNALEŻĆ SOBIE PODWYKONAWCĘ NA PRZESYŁKI W POLSKĘ !NA SAMYM POCZĄTKU PODPISAŁAM UMOWĘ Z FIRMĄ PATRON ALE OKAZAŁO SIĘ ŻE MOJ KUZYN POPROSIŁ MNIE ABYM W POLSCE WSPÓŁPRACOWAŁA TYLKO Z KOLPORTEREM!MOJ KUZYN JEST OSOBĄ BARDZO ZNACZĄCĄ W POLSCE I CHCIAŁAM ABY BYŁ ZADOWOLONY!
PODPISAŁAM KOLEJNĄ UMOWĘ Z FIRMĄ KOLPORTER W MOŚCISKACH-IZABELIN.
OCZYWIŚCIE NA POCZĄTKU PRACA UKŁADAŁA SIĘ BARDZO DOBRZE!ŃATOMIAST ZACZĘŁY SIĘ PROBLEMY TAKIEGO RODZAJU JAK.
KURIER KTÓRY PRZYJEŻDZAŁ DO MNIE PO STAŁE ODBIORY ZACHOWYWAŁ SIĘ SKANDALICZNIE!MIN KRZYCZAŁ PRZED LOKALEM ŻE NIE BĘDZIE CZEKAŁ NA PRZESYŁKI.ODBIÓR MIAŁ NASTĘPOWAĆ O GODZINIE 17 00 I KURIER MUSIAŁ CZEKAĆ 15 MINUT TO WŁAŚNIE Z TEGO POWODU ROBIŁ MI SPEKTAKLE POD LOKALEM!NATURALNIE ZGŁOSIŁAM TO DO ODDZIAŁU KTÓRY WOGÓLE NIE REAGOWAŁ!NASTĘPNIE PRZYJECHAŁ NASTĘPNEGO DNIA O GODZINIE 17 I POPROSTU ODJECHAŁ NIE CZEKAJĄC!OCZYWIŚCIE TEGO DNIA MIAŁAM 80 SZT PACZEK BARDZO WAŻNYCH DO WYSŁANIA.TEN CZŁOWIEK POPROSTU NIE ZDAWAŁ SOBIE SPRAWY CO ROBI!MOJ KURIER JADĄCY DO FIRMY O GODZINIE 17.10 ZOBACZYŁ SAMOCHÓD KOLPORTERA NA PARKINGU JAK PRZEPAKOWYWAŁ PACZKI Z SAMOCHODU KONKURENCYJNEGO!TO BYŁ DOWÓD NA TO ŻE DANY KURIER CZERPIE ZYSKI KOSZTEM KOLPORTERA!
PONIEWAŻ ZOSTAWIŁ KLIENTA KOLPORTERA A ODBIERAŁ PACZKI KONKURENCJI!
NASTĘPNIE ZADZWONIŁAM DO ODDZIAŁU W IZABELINIE I PRZYJECHAŁ DO MNIE PO WSZYSTKIE PACZKI POWIEM SZCZERZE ŻE BARDZO PRZYJEMNY PAN!ODEBRAŁ PACZKI ZACHOWUJĄC SIĘ BARDZO KULTURALNIE.
POINFORMOWAŁAM PANA JEDNEGO PANA W KIELCACH O TYM FAKCIE.PODOBNO TEN PAN JEST ODPOWIEDZIALNY ZA SPRZEDAŻ!NASTĘPNY CIEKAWY INCYDENT KTÓREGO ZDĄŻYŁAM DOŚWIADCZYĆ TO BYŁ TEGO RODZAJU!PAN Z OGŁOSZENIA W GUMTREE ZADZWONIŁ DO MOJEJ FIRMY W SPRAWIE PRACY I POINFORMOWAŁ MNIE IŻ PRACOWAŁ W KOLPORTERZE I ZOSTAŁ ZWOLNIONY PONIEWAŻ W ODDZIALE WARSZAWSKIM TRZEBA PŁACIĆ ZA PRACĘ KIEROWNIKOWI SPRZEDAŻY 2TYS ZŁ.TO SKANDAL!JA ZNOWU ZADZWONIŁAM DO KIELC Z TAKĄ INFORMACJĄ !CO TO MA ZNACZYĆ.PO TY6M MIAŁ PRZYJŚĆ DO MNIE PAN DYREKTOR ODDZIAŁU WARSZAWSKIEGO NA ROZMOWĘ !NATURALNIE NIKT SIĘ NIE POJAWIŁ!WYŁĄCZNIE NIE MIAŁO TO NAJMNIEJSZEGO ZNACZENIA DLA ODDZIAŁU ŻE TAK JEST!
WYOBRAŻAM SOBIE JAK TEN PAN POSZUKUJĄCY PRACY ZADZONI DO WSZYSTKICH FIRM KONKURENCYJNYCH KOLPORTERA I OPOWIE COŚ TAKIEGO!JA MOŻNA W TEN SPOSÓB POSTĘPOWAĆ W UCZCIWYMI LUDZIMI.TEK PAN POINFORMOWAŁ MNIE IŻ PRACOWAŁ W KOLPORTERZE DŁUGO!
TE INFORMACJĘ PRZEKAZANE DO ODDZIAŁU W KIELCACH PRZYNIOSŁY MI ODWET ZE STRONY ODDZIAŁU WARSZAWSKIEGO .!!!
OTÓŻ WYSŁAŁAM BARDZO WAŻNĄ PRZESYŁKĘ DOTYCZĄCĄ TAK WAŻNEGO PRZETARGU W POLSCE!ZAZNACZONE BYŁO DORĘCZENIE DO GODZINY 11 00!NASTĘPNIE WYSŁAŁAM INFORMACJĘ DO NIBY PANI KIEROWNIK KTÓRA PEŁNIŁA WCZEŚNIEJ FUNKCJĘ DYSPOZYTORA W INNYM ODDZIALE!PANI OTRZYMAŁA ODEMNIE EMAIL I OSTRZEŻENIA IŻ TO JEST SPRAWA POWAŻNA.
NASTĘPNEGO DNIA ZOBACZYŁAM W SYSTEMIE IŻ PRZESYŁKA ZOSTAŁA DORĘCZONA DO GODZINY 12 .POPROSTU MOŻNA BYŁO DORĘCZYĆ DO 12.WSZYSTKO OK.
ALE!!!!WCZEŚNIEJ POPROSIŁAM JEDNEGO Z PANÓW BĘDĄCEGO OBECNYM NA OBECNYM SPOTKANIU ABY WSPOMNIAŁ RÓWNIEŻ O DOBREJ FIRMIE KURIERSKIEJ TAKIEJ JAK KOLPORTER!MOJĄ FIRMĘ WSZYSCY ZAPRZYJAŻNIENI ZNAJĄ I WIEDZĄ IŻ WYKONUJĘ USŁUGĘ PROFESJONALNIE!DLATEGO RÓWNIEŻ ZLECAJĄ MI WAŻNE PRZESYŁKI.
PO ODBYTYM SPOTKANIU PRZETARGOWYM OTRZYMAŁAM INFORMACJĘ IŻ PRZESYŁKA ZOSTAŁA DORĘCZONA O GODZINIE 13 00!!!!!!!!!!!!!!!I PAN POPROSTU SKRYTYKOWAŁ FIRMĘ KOLPORTER!!!!!TO BYŁ SKANDAL!!!
TA KOBIETA PRACUJĄCA W IZABELINIE W KOLPORTERZE TO POPROSTU CHODZĄCY OBIEKT PATOLOGICZY!!!
JAK MOŻNA!WIEDZĄC O TAK WAŻNEJ PRZESYŁCE ZBAGATELIZOWAĆ!!!!
ZADZWONIŁAM DO NIEJ A ONA MI MÓWI ŻEBYM ZŁOŻYŁA REKLAMACJĘ NA NIETERMINOWE DORĘCZENIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
POPROSTU MYŚLAŁAM ŻE ZEMDLEJE!!!W ŻYCIU NIE SPOTKAŁAM TAK PATOLOGICZNEJ OSOBY!!!
INFORMUJĘ IŻ POZOSTAŁE ODDZIAŁY KOLPORTERA SĄ ODDZIAŁAMI PROFESJONALNYMI!
MIAŁAM MNÓSTWO PRZESYŁEK JESZCZE WAŻNIEJSZYCH I CI LUDZIE WYKONALI TO SZYBKO.
NP ODDZIAŁ W GDAŃSKU!TEN PAN DYREKTOR JEST WSPANIAŁĄ OSOBĄ.DOKONALIŚMY TAK WIELU WAŻNYCH DORĘCZEŃ!GODNE PODZIWU!ODDZIAŁ W KATOWICACH .BYDGOSZCZY SZCZECINIE.CI LUDZIE POPROSTU NAPRAWDĘ PRACUJĄ!!!!PRZESYŁKI BYŁY DOCIERANE NA 9 RANO .NIGDY NIE BYŁO NAJMNIEJSZEGO PROBLEMU!
WIEM JEDNO ŻE NIEDORĘCZENIE W ODDZIALE WARSZAWSKIM TO BYŁO ZROBIONE PO TO ABY MI ZASZKODZIĆ.
W DODATKU ODDZIAŁEM DORĘCZAJĄCYM BYŁ ODDZIAŁ WARSZAWSKI CZYLI IZABELIN.
NASTĘPNIE PO INFORMACJI O NIEUCZCIWYM KURIERZE KTÓRY ODBIERA PRZESYŁKI KONKURENCJI A KOLPORTERA KLIENTÓW BAGATELIZUJĘ TEN KURIER ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA INNY REGION WARSZAWSKI.OBAWIANO SIĘ ŻE JA BĘDĘ JEGO KONTROLOWAĆ I O TYM BĘDĄ WIEDZIAŁY OSOBY W KIELCACH.
ZACZĄŁ PRZYJEŻDŻAĆ DO MNIE PAN INNY.MUSZĘ POWIEDZIEĆ ŻE BARDZO KULTURALNY I NAPRAWDĘ PRZYJEMNIE NAM SIĘ PRACOWAŁO!
PO TYM WSZYSTKIM ZNOWU POINFORMOWAŁAM EMAILEM PANA Z KIELC O CAŁYM ZAJŚCIU NIEDORĘCZENIA TAK WAŻNEJ PRZESYŁKI!NIE OTRZYMAŁAM ŻADNEJ REAKCJI ZE STRONY TEGO PANA!WRĘCZ PRZECIWNIE OTRZYMAŁAM WYPOWIEDZENIE UMOWY!
O WYPOWIEDZENIU UMOWY POINFORMOWAŁ MNIE PAN NIE MAJĄCY NIC WSPÓLNEGO!
NATURALNIE ZADZWONIŁAM DO PANA W KIELCACH DO KTÓREGO NAPISAŁAM EMAILE POPRZEDNIE CZY TO PRAWDA ŻE WYPOWIEDZIANO MI UMOWĘ!!TEN PAN POINFORMOWAŁ MNIE IŻ OTRZYMALI WYPOWIEDZENIA TYLKO FIRMY WYSYŁAJĄCE GABARYTOWE PRZESYŁKI.JA NATOMIAST POWIEDZIAŁAM IŻ JA WYSYŁAM KOPERTY!!!!
OCZYWIŚCIE PAN LISTONOSZ WIECZOREM DORĘCZYŁ MI PRZESYŁKĘ W POSTACI WYPOWIEDZENIA!!!!!BEZ POWODU PODANEGO NA WYPOWIEDZENIU!!!!!
TO SKANDAL.!NIEDOŚĆ ŻE NAROBILI MI PROBLEMÓW TO JESZCZE ŚMIELI NAPISAĆ MI WYPOWIEDZENIE.


MOIM ZDANIEM KOLPORTER JEST DOBRĄ FIRMĄ TYLKO NALEŻY WYMIENIĆ CAŁY ODDZIAŁ WARSZAWSKI I NADZOROWAĆ PRZEZ JAKIŚ CZAS!
POZOSTAŁE ODDZIAŁY FUNKCJONUJĄ NAPRAWDĘ SUPER.

UKŁONY DLA WSZYSTKICH PAŃSTWA!
MJT!
 • Sotom 14-12-2010, 14:07:
Witam!
Moja przygoda z ta firma wygladala tak... zamowilem lodowke i okap w sklepie w Wawie, dodam, ze mieszkam jakies 15km od magazynu, wiec wysylka w obrebie jednego miasta. Nie mialem jak przewiezc, do tego brak czasu, wiec mowie niech bedzie kurier. Wysylka za pobraniem plus dodatkowy koszt przyjazd miedzy 16 a 22. Sklep wyslal towar 7 grudnia i 8 mial byc... Pierwszy dzien 8 grudnia cisza, 9 grudnia probuje sie dodzwonic caly dzien na infolinie, zenada, brak kontaku, ogolnie cisza, 10 grudnia cisza. 11 grudnia sobota godzina 15 dzwoni kurier, ze stoi pod bokiem, pedze przez cale miasto i co nie ma lodowki w samochodzie tylko sam okap... Obiecuje, ze przyjedzie w poniedzialek pierwszym kursem. Poniedzialek, dzwoni o 12 ze jedzie w moja strone, urywam sie z pracy i pedze do domu. Dzwonie o 13 gdzie jest, mowi, ze juz podjezdza wycodze i czekam pod brama, po godzinie dzwonie... mowi ze juz zaraz bedzie... dojechal w koncu o 15 :) Jeden dziadek jakis niemrawy a drugi pijany... Podpisalem papier, ze odebabralem sprawdzilem towar, i mowie choc Pan na gore to dam kase. Wchodzi i sie pyta ile tego pobrania tam bylo... wali od niego woda i gada teksty menela z bramy... Panie Kierowniku itp. Zenada nie firma, poprostu nic nie warto przez nich zamawiac. Sklep w ktorym kupowalem, moze byc pewny, ze nic u nich nie kupie poki nie zmienia kuriera. Historia mowi sama za siebie NIE POLECAM pod zadnym pozorem, szkoda nerwow.

Zobacz wszystkie komentarze (10)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (17 582) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

POLECAMY W SERWISACH