Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Market-Detal ma nowe, potężne centrum logistyczne pod Koninem

 • Autor: portalspozywczy.pl
 • Data: 17-11-2014, 11:49
Market-Detal ma nowe, potężne centrum logistyczne pod Koninem
Market-Detal będzie wykorzystywała nowe centrum pod Koninem do dystrybucji towarów do sieci 170 sklepów w całej Polsce. fot. Goodman

Goodman wybudował w Krągoli pod Koninem centrum logistyczne o powierzchni 39700 mkw. dla nowo powstającej sieci handlowej spółki market-Detal.

Spółka Market-Detal będzie wykorzystywała nowe centrum do dystrybucji towarów do sieci 170 sklepów w całej Polsce. Nowoczesny i zaawansowany technicznie obiekt, zaprojektowany pod kątem złożonych potrzeb tej sieci, został wybudowany w zaledwie siedem miesięcy.

- Z początkiem 2015 r. uruchamiamy działalność nowej sieci handlowej market-Detal, a zapewnienie nowoczesnego centrum logistycznego jest kluczowe dla powodzenia tego projektu. Realizację tego zadania z pełnym przekonaniem powierzyliśmy firmie Goodman, która wykazała się pełnym zrozumieniem oraz dużą elastycznością wobec naszych potrzeb - mówi Artur Góralczyk, członek zarządu market-Detal ds. Inwestycji i Rozwoju.

Market-Detal zamierza w nowym magazynie zatrudnić na różnych stanowiskach 400 osób.

Centrum logistyczne wybudowane przez Goodman dla market-Detal obejmuje 38100 mkw. powierzchni magazynowej oraz 1600 mkw. powierzchni biurowej. Wyzwaniem przy budowie obiektu było przystosowanie budynku do przechowywania żywności na wielką skalę. W tym celu aż 40 proc. powierzchni magazynowej będzie chłodzona w temperaturze od 0 do 8 stopni C. Dodatkowo, w mroźni o powierzchni 1100 mkw. towar będzie przechowywany w stałej temperaturze -24 stopni C. Wysokość na składowanie towaru sięga 10,8 m, a przeznaczonych na to jest 28 000 miejsc paletowych. Centrum logistyczne zostało wyposażone w 84 doki oraz dodatkowo drogę dojazdową zapewniającą właściwy przepływ towarów.

- Kluczowe dla powodzenia inwestycji było dobre przygotowanie projektu zanim jeszcze podpisaliśmy umowę najmu z market-Detal. Znakomita współpraca z lokalnymi władzami przy zabezpieczeniu terenu pod inwestycję pozwoliła na rozpoczęcie budowy zaledwie kilka dni po podpisaniu umowy. Tym samym dzięki zaangażowaniu i sprawnemu procesowi decyzyjnemu lokalnych władz byliśmy w stanie zrealizować zaawansowany projekt w rekordowym czasie i w odpowiedzi na potrzeby klienta - mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią.

Nowe centrum logistyczne market-Detal powstaje w miejscowości Krągola, 11 km od centrum Konina. Dzięki położeniu bezpośrednio przy autostradzie A2, lokalizacja ta zapewnia doskonałe połączenie z siecią dróg krajowych i kluczowymi rynkami zbytu w Polsce.

- Jestem pewien, że tak duża inwestycja w naszej Gminie przyniesie wiele korzyści wszystkim stronom zaangażowanym w jej realizację. Doskonała lokalizacja oraz kapitał ludzki to czynniki umożliwiające ściągnięcie do nas takich firm jak market-Detal i Goodman. Skala inwestycji niewątpliwie przyczyni się także do rozwoju gospodarczego naszej Gminy oraz zapewni setki nowych miejsc pracy - mówi Ryszard Nawrocki, Wójt Gminy Stare Miasto, w której leży Krągola.

Przy zakupie gruntu pod budowę centrum logistycznego dla market-Detal pośredniczyła firma doradcza JLL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (8)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

 • tomek 18-07-2017, 12:19:
wielkopowierzchniowe magazyny sa bardzo wazne w centrum Polski i blisko granic z innymi Państwami, dlatego dosc duzo magazynów jest w Koninie, Strykowie pod Łodzią i w okolicach Poznania, żeby spedycja jak M&W spedition i firmy transportowe mogłby sprawniej pracowac.
 • gostlik 12-06-2015, 11:04:
Dziwne, że firmy budują, skoro w PL są gotowe centa do przejęcia, choćby - jartom.com/artykuly/JARTOM-sprzedaje-centrum-logistyczne-kolo-Grojca-4703-15 A przecież wiadome jest, że w taki sposób wyjdzie to znacznie taniej.
 • z Giebni 04-01-2015, 23:04:
@Kasja ale to jest w 100% POLSKA sieć sklepów. Założyciel sieci POLOmarket (tak samo 100% POLSKA sieć) odłączył się od nich i od nowa buduję nową sieć.
Może ktoś z pracujących tam magazynierów napisze tutaj jak wyglądają zatrudnienia? Tak jak w Giebni - na własnej działalności czy normalne umowy i jakie stawki?

Zobacz wszystkie komentarze (8)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (8 580) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane