Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Możliwy dwucyfrowy wzrost zakupów podczas świątecznego sezonu

  • www.portalspozywczy.pl
  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 07-12-2015, 19:46

Grupa Hermes spodziewa się w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia znaczącego wzrostu wolumenu przesyłek obsługiwanych na terenie Europy. W czasie świątecznego szczytu zakupowego wzrost ten może osiągnąć nawet dwucyfrowy poziom – ze szczególnym uwzględnieniem Wielkiej Brytanii, gdzie wyraźne zwiększenie wolumenów i liczby transakcji dokonywanych przez konsumentów następuje już podczas Black Friday.

- Okres świąteczny to tradycyjnie ogromne wyzwanie nie tylko dla właścicieli e-sklepów, ale także operatorów logistycznych i kurierskich. Wzrost liczby zamówień, wolumenu obsługiwanych przesyłek, jak i liczby dokonywanych w tym czasie zwrotów zamówionych produktów jest z roku na rok coraz większy – komentuje Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Integer.pl.

- Obecnie kluczowym wyzwaniem dla całej branży jest zapewnienie wielokanałowego modelu obsługi logistycznej, który gwarantuje nie tylko efektywność operacyjną, ale sprawia, że klienci zyskują możliwość wygodnego odbioru swojego zamówienia i pełną elastyczność w zakresie modyfikacji wybranej wcześniej opcji dostawy. Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko wzrost potencjału logistycznego operatora – choćby dzięki temu, że jeden pracownik będzie mógł zrealizować zamówienie bez względu na wybraną opcję dostawy – ale i satysfakcję odbiorców przesyłek - dodaje. 

- Spodziewamy się, że podobnie jak w latach ubiegłych operatorzy kurierscy i logistyczni będą borykali się z problemami dotyczącymi przepełnienia magazynów i skrytek. Jesteśmy na to przygotowani i zrobimy wszystko, aby zapewnić płynność realizacji zamówień do samej Wigilii – mówi również Rafał Brzoska.

Z szacowanym na poziomie 32 proc. zwiększeniem ilości przesyłek w Wielkiej Brytanii, Hermes spodziewa się, że główne centrum logistyczne w Warrington „będzie codziennie obsługiwać o 500 000 więcej paczek”. 

Jak wynika z przekazanego przez Grupę oświadczenia, razem z rozpoczynającym się w październiku świątecznym sezonem zakupowym, wszystkie spółki zależne od Grupy – działające na terenie Austrii, Wielkiej Brytanii, Rosji oraz Włoch – są przygotowane do przyjęcia nawet o 25 proc. przesyłek więcej w okresie do 31 grudnia.

Jak wynika z prognoz, wzrost wolumenu paczek w tym czasie w Niemczech i Wielkiej Brytanii szacowany jest na poziomie odpowiednio 15 proc. i 20 proc. w ujęciu rok do roku. 

Żeby zapewnić efektywną obsługę takiej ilości przesyłek lokalne przedstawicielstwa Grupy pracują nad powiększeniem pojemności centrów logistycznych. W Niemczech Hermes spodziewa się, że do końca bieżącego roku dostarczy 36 milionów paczek i 15-procentowego wzrostu w tym zakresie – co oznaczałoby pobicie ubiegłorocznego rekordu świątecznego. W tym celu zatrudnił dodatkowych 5400 pracowników oraz powiększył flotę logistyczną o 3300 dodatkowych pojazdów rozmieszczonych na terenie całego kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNERZY SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH