REKLAMA

Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

REKLAMA

Rada Nadzorcza Emperii oceniła sytuację spółki

 • Autor: GPW/portalspozywczy.pl
 • Data: 04-06-2013, 21:35

Rada Nadzorcza Grupy Emperia przygotowała zwięzłą ocenę sytuacji spółki z uwzględnieniem oceny systemu kontroli wewnętrznej i systemu zarządzania ryzykiem istotnym dla spółki.

REKLAMA

Rada Nadzorcza swoją ocenę przygotowała na podstawie bieżącego przeglądu spraw Grupy Emperia, dyskusji z zarządem spółki i przeglądu sprawozdań finansowych za pierwsze półrocze i rok obrotowy 2012 oraz kwartalnych sprawozdań finansowych za I i III kwartał 2012 roku.

W ocenie Rady Nadzorczej najistotniejszym wydarzeniem mającym wpływ na sytuację Emperii Holding S.A. w 2012 roku była decyzja podjęta w lipcu 2012 roku o kontynuacji działalności w segmencie detalicznym jako głównym aktywie Grupy Emperia.

Realizując nową strategię zarząd Emperia Holding S.A. przeprowadził zmiany w składzie zarządu Stokrotka Sp. z o.o., z nowym zarządem wypracowano szczegóły strategii działania segmentu detalicznego Grupy.

Powołano również nowy zarząd spółki Infinite i wypracowano wspólnie z nim szczegóły strategii rozwoju segmentu IT. Strategia ta zakładała m.in. konsolidację spółek informatycznych Grupy, którą zakończono w dniu 3 stycznia 2013 roku.

W 2012 roku zakończono ponadto proces wdrażania nowej struktury do zarządzania nieruchomościami.

Rada Nadzorcza pozytywnie ocenia działania zarządu Spółki w 2012 roku w zakresie tempa procesu restrukturyzacyjnego Grupy jak również wypracowaną strategię działania na lata następne dla segmentu detalicznego i informatycznego Grupy Emperia.

Rada Nadzorcza stwierdza, że pomimo trudnej sytuacji makroekonomicznej i postępującego spowolnienia gospodarczego w Polsce Spółki Grupy w 2012 r. wypracowały dobre wyniki finansowe.

Istotny wpływ na poziom wyników finansowych w 2012 roku miał proces wyboru inwestora dla segmentu detalicznego (ostatecznie zakończony w czerwcu 2012 roku) oraz zawiązane rezerwy na restrukturyzację sklepów delikatesowych Delima w wysokości 52,7 mln zł.

W 2012 r. przychody ze sprzedaży Grupy wyniosły 1,949 mld złotych i były wyższe w porównaniu do 2011 roku o 3,1%, EBITDA był niższy o 66,82% przy wartości 24,865 mln zł a EBIT osiągnął wartość -15,965 mln zł. Zysk netto wyniósł 20,803 mln zł i był niższy o 96,7%. Jednak przy uwzględnieniu w roku 2011 wyniku na transakcji sprzedaży obszaru dystrybucji zysk netto w 2012 r. w porównaniu do roku 2011 był niższy o 8,82%.

Poziom wskaźników płynności wskazuje, iż Grupa jest zdolna do regulowania swoich bieżących zobowiązań. Spółka posiadała na koniec 2012 roku ponad 215 mln zł gotówki i jest niezależna od zewnętrznych źródeł finansowania. Nakłady inwestycyjne w porównaniu do 2011 roku były niższe o 26,9% i wyniosły 61 mln złotych.

W ocenie Rady Nadzorczej Emperia Holding S.A. znajduje się w dobrej kondycji finansowej a kierunek i tempo przeprowadzonych zmian dobrze rokują na dalszą poprawę wyników finansowych w następnych latach. Dlatego też w ocenie Rady Nadzorcze Emperia Holding S.A. może wypłacić akcjonariuszom spółki dywidendę w wysokości 0,93 zł/akcję.

WIĘCEJ INFORMACJI

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


REKLAMA
Oferty pracy (32 960) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 781 800)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 664)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

REKLAMA

POLECAMY W SERWISACH