Shoper: W niedziele bez handlu e-sklepy notują większy ruch

W kolejną niedzielę bez handlu e-sklepy z platformy Shoper zanotowały ruch o 20 proc. większy niż przed tygodniem. Dwie ostatnie niedziele były najlepsze pod względem liczby i wartości transakcji w tym roku. W ostatnią niedzielę liczba transakcji i ich wartość była tylko nieco mniejsza niż przed tygodniem - komentuje Jacek Zientkiewicz, Brand Manager platformy Shoper
- Wytłumaczeniem większego ruchu w internetowych sklepach i mniejszej liczby transakcji może być tzw. efekt ROPO (research online, purchase offline). Oznacza to, że produkt jest najpierw oglądany w sieci, a później nabywany w sklepach stacjonarnych - mówi Jacek Zientkiewicz.
- Trzeba pamiętać, że w weekend tuż przed świętami sklepy stacjonarne będą czynne, można więc się przygotować, zrobić listę zakupów, porównać ceny i sprawdzić dostępność produktów w sklepach internetowych - dodaje.
- Od początku istnienia platformy Shoper, obserwujemy wzrostową tendencję w ecommerce. Branża rośnie o ok. 10 proc. rocznie, w tym momencie osiągając ok. 40 mld zł. Wzrost miałby miejsce niezależnie od wprowadzenia niehandlowych niedziel - tłumaczy ekspert.

KOMENTARZE
Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!