Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Tradis właścicielem znaku sieci Znajomy Sklep

  • Autor: pr/portalspozywczy.pl
  • Data: 14-09-2011, 12:56
Tradis właścicielem znaku sieci Znajomy Sklep
Spółka Partnerski Serwis Detaliczny nabyła prawa własności do znaku Znajomy Sklep

Spółka Partnerski Serwis Detaliczny z Grupy Dystrybucyjnej Tradis nabyła od syndyka masy upadłości Krajowej Agencji Handlowej prawa własności do znaku Znajomy Sklep. W pakiecie znalazły się także udziały w funkcjonujących na rynku regionalnych agencjach handlowych - małopolskiej, północnej, białostockiej i galicyjskiej.

W ten sposób PSD chce obronić spółdzielnie przed nieprzewidywalnymi działaniami ewentualnego nabywcy spoza branży. Obecnie na polskim rynku pod szyldem Znajomy Sklep działa około 400 placówek.

Decyzje dotyczące dalszych kroków związanych z udziałami w agencjach - należącymi obecnie do PSD - jeszcze nie zapadły. Niewykluczone, że ponownie trafią one do agencji i spółdzielni w nich uczestniczących. Władze PSD już zadeklarowały gotowość ich przekazania. Prawo własności znaku Znajomy Sklep pozostanie natomiast w PSD.

- Zdecydowaliśmy się na zakup praw do własności logo Znajomy Sklep ze względu na bezpieczeństwo naszych partnerów. Spółdzielnie posiadające placówki pod tym szyldem, jak również sam KZRSS, nie wyraziły zainteresowania jego nabyciem od syndyka. Istniało zatem zagrożenie, że znak trafi do inwestora spoza branży, co byłoby niekorzystne dla spółdzielców. Nie podjęliśmy jeszcze żadnych decyzji ani działań dotyczących znaku Znajomy Sklep, nad strategią wykorzystania marki w przyszłości będziemy pracować wspólnie ze spółdzielniami - mówi Małgorzata Więch, członek zarządu i dyrektor ds. rozwoju PSD.

Tymczasem Partnerski Serwis Detaliczny pracuje nad rozwojem sieci Gama, stworzonej wspólnie ze współpracującymi spółdzielniami. Do końca 2011 roku sieć chce otworzyć co najmniej 20 nowych placówek. Od czerwca ruszyło już sześć sklepów nowej spółdzielczej sieci - w Zakopanem, Stąporkowie, Hajnówce, Kielcach Chełmie i Lubartowie. We wrześniu planowane są otwarcia w Kołobrzegu, Pruszczu Gdańskim, Dobrym Mieście i Pułtusku.

Gama to sieć stworzona przez polskich spółdzielców i spółkę Partnerski Serwis Detaliczny z Grupy Tradis. Bazuje na placówkach już działających oraz nowootwieranych w ramach spółdzielni współpracujących z PSD. Pomysł utworzenia sieci zrodził się w 2010 roku, a głównym celem jej powołania było wyróżnienie sklepów spółdzielczych na polskim rynku, podniesienie jakości funkcjonowania placówek Społem oraz integracja spółdzielni współpracujących z PSD. Powstanie sieci poprzedziła analiza badań przeprowadzonych specjalnie na potrzeby spółdzielni. Uwzględniały one m.in. typologie i zróżnicowane potrzeby poszczególnych grup klientów sklepów spożywczych, a także reakcje na konkretne projekty wizualizacji.

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • polski mały NIP 14-09-2011, 15:40:
Cieszę się ,że polska firma dokonuje konsolidacjoi polskiego detalu . Mam nadzieję ,że Tradis pozostanie i dzieło będzie kontynuowane.Nie wierzę Eurocashowi w zapewnienia iż kieruje się interesem detalisty polskiego - nie mogę przełamac się i uwierzyc w te kłamstwa.Widzę co się u nich na halach dzieje i mam nadzieję ,że nie dostaną Tradisu i nie zamienią ich hal w taką jak ich kulturę biznesu i obsługi nas klientów !!!

Zobacz wszystkie komentarze (1)

PARTNERZY SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH