REKLAMA

Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

REKLAMA

W 2016 r. Żabka chce być w TOP5 największych sieci w Polsce

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 30-10-2012, 14:27
W 2016 r. Żabka chce być w TOP5 największych sieci w Polsce
Jacek Roszyk, prezes zarządu Żabka Polska

Jak powiedział Jacek Roszyk, prezes zarządu Żabka Polska w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl, w ciągu czterech lat sieć Żabka może wejść do TOP 5 największych sieci handlowych w Polsce.

REKLAMA

- Sądzę, że uda nam się to w 2016 r. Oczywiście zakładamy, że część z tych sieci, które są obecne dzisiaj w Polsce w najbliższych latach po prostu zniknie z rynku. To, przy jednoczesnym bardzo intensywnym rozwoju organicznym, który zakłada otwieranie minimum 350 sklepów Żabka i Freshmarket rocznie, pozwoli nam na wejście do pierwszej piątki największych sieci handlowych w Polsce - wyjaśnia Jacek Roszyk.

I dodaje: - Jednocześnie widzimy, że po udanych przejęciach, m.in. sieci sklepów Zatoka, zgłaszają się do nas mniejsze sieci, które chciałyby oddać w zarządzanie swoje sklepy. Tak więc liczymy na kolejne akwizycje, dzięki którym nasz rozwój będzie jeszcze szybszy.

Jak już informował serwis portalspozywczy.pl we wrześniu br. Żabka rozmawia na temat przejęć z kilkoma sieciami handlowymi. Prezes zarządu Żabka Polska mówił wtedy: - Rozmawiamy z pięcioma podmiotami, które są zainteresowane przyłączeniem do naszej sieci. Przyłączymy również pojedyncze placówki, które zgłaszają do nas chęć współpracy.

Jak podkreślał Jacek Roszyk podmioty, z którymi Żabka rozmawia są większe niż przejęta kilka tygodni temu sieć Zatoka, zarówno jeśli chodzi o liczbę sklepów, jak i generowany obrót. - Sieci te mają lokalizacje w różnych regionach kraju od województwa kujawsko-pomorskiego, przez Dolny Śląsk, Górny Śląsk i Małopolskę. I to na pewno nie jest koniec naszych przejęć - mówi prezes Żabka Polska.

Sieć sklepów Żabka to obecnie ponad 2800, z czego 200 to placówki Freshmarket. Do końca 2012 r. firma planuje mieć 2900 sklepów.

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


REKLAMA

REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
City Board - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu www.nagel-group.com - partner portalu