Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Warszawa: Krakowskie Przedmieście bez ogródków piwnych?

  • Autor: TOK FM
  • Data: 06-04-2009, 19:49

Miał być salon, ale jest raczej trasa przelotowa. W stolicy rozpoczął się sezon spacerów Krakowskim Przedmieściem, jednak na odremontowanym salonie Warszawy nie ma się gdzie zatrzymać by na świeżym powietrzu wypić i zjeść. Powód? Przepisy utrudniające otwarcie tak zwanych ogródków przy restauracjach - informuje TOK FM.

Pozostaje jedynie kupić coś w sklepie i zjeść na ławce, a takie wyjście nie wszystkich zadowala. Tak więc zniechęceni turyści idą dalej. Tuż przy bramie uniwersyteckiej turysta z Białej Podlaskiej odpowiedział krótko: - Idziemy na starówkę, tutaj nie ma czego szukać, nic nie ma, albo jeszcze nie jest rozłożone.

A mogłoby być rozłożone jeszcze dziś, gdyby nie przepisy. Grzegorz Maziejuk, manager restauracji Rooster tłumaczy, że nie wystarczy wystawić stołu i kilku krzeseł. - To by się mogło wydawać, że to takie proste... W tym roku zacząłem załatwiać formalności w styczniu. Kiedy w poprzednim roku zacząłem starać się o dokumenty w tym samym miesiącu ogródek udało mi się otworzyć dopiero w połowie sezonu.

Żeby móc postawić ogródek przy restauracji konieczne jest sześć dokumentów, każdy z innej instytucji. Już sama ich lista może zniechęcić każdego. - Potrzebne są: wniosek o wydanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego, szczegółowy plan sytuacyjny w skali 1:500, projekt organizacji ruchu drogowego z trzema opiniami, w tym inżyniera ruchu drogowego oraz stołecznej policji - wymienia, i to w skrócie, Adam Sobieraj z zarządu dróg miejskich - zaświadczenie o wpisie do ewidencji gospodarczej lub KRS, opinia zespołu uzgodnienia dokumentacji dotycząca infrastruktury technicznej i w wypadku Krakowskiego Przedmieścia pozwolenia konserwatora zabytków.

Przepisy dotyczące zakładania ogródków przy restauracjach regulue ustawa o drogach publicznych. W tym wypadku prawo odnosi się tak samo do tych, którzy chcą na ulicy wystawić stolik i krzesło oraz do tych, którzy planują zrobić cały festiwal. Szkoda że przepisy nie biorą pod uwagę kaprysów pogody, która niedługo może się zmienić i salon, który już teraz powinien zachęcać i zarabiać na spacerowiczach, pozostanie tylko trasą przelotową na starówke.

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (2)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • mariusz 10-04-2009, 00:04:
Byłem na Krakowskim Przedmieściu w miniony weekend kilka razy. I bardzo mi się podobało - oprowadzałem znajomych z zagranicy i byli pod wrażeniem. I wcale nam ogrodków piwnych nie brakowało. Nie mam nic przeciwko kilku ładnym, stylowym i niewielkich ogrodków w przemyslanych miesjcach, ale argument, że "salon Warszawy" będzie salonem dzięki ogródkom to przesada. Uważajmy, żeby nie zrobić z salonu mordowni.

A propos "przelotowości trasy" - wcale tak nie jest, że to ogórdki ludzi przyciągną. Ja wolałbym tam zobaczyć targi tradycyjnej żywności, jakąś wystawę fotografii czy występ...
  • IQ 09-04-2009, 17:44:
Skoro w zeszłym roku zajęło to pół roku, to może teraz trzeba było zacząć wcześniej niż w styczniu???

Zobacz wszystkie komentarze (2)

PARTNERZY SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH