Branżę ciekawią konkrety ofensywy jakie szykują konkurujące ze sobą koncerny, które zapoczątkowały globalną modę na stewię - PepsiCo i Coca-Cola.
- Widzimy spory potencjał zastosowania stewii ze względu na zmieniające się potrzeby konsumentów, trendy prozdrowotne i potrzebę ograniczenia kaloryczności żywności. Rozwój kategorii produktów funkcjonalnych od dawna wpisany jest w strategię PepsiCo. W USA portfel produktów ze stewią wciąż jest rozwijany. Nie znamy jeszcze decyzji dotyczących rozszerzenia portfolio PepsiCo w Polsce, ale liczymy, że w najbliższym czasie dostaniemy odpowiednie wytyczne - wyjaśnia Anna Tutak-Kordyl, dyrektor generalna kategorii napojów PepsiCo General Bottlers Poland.
Informowanie na bieżąco planach w zakresie wprowadzania produktów ze stewią zapowiada też polski oddział Coca-Cola. - Jako lider na rynku napojów bezalkoholowych w Europie i w Polsce przyglądamy się wszystkim możliwościom, dzięki którym możemy spełniać oczekiwania i potrzeby napojowe konsumentów, ale jest zbyt wcześnie, aby informować o naszych planach w tym zakresie. Obecnie The Coca-Cola Company oferuje na świecie ponad 30 napojów gazowanych i niegazowanych słodzonych stewią w połączeniu z innymi naturalnymi substancjami słodzącymi - tłumaczy Katarzyna Borucka, dyrektor ds. wizerunku firmy, kontaktów zewnętrznych i komunikacji, Coca-Cola Poland Services.
Ale nie tylko dwóch gigantów rysuje plany związane ze stewią. Poza tym to rozwiązanie testują już nie tylko producenci napojów gazowanych.
- W Meksyku Danone produkuje napoje marki Bonafont na bazie stewii od około dwóch lat. Jednak w żadnym europejskim kraju Danone Waters na ten moment nie ma produktów ze stewią, aczkolwiek, co zupełnie naturalne, wszyscy liczący się producenci (także Danone Waters) prowadzą prace nad jej wykorzystaniem. Jeśli chodzi o rozwój portfolio Żywiec Zdrój, to wykorzystanie potencjału, jakie daje zatwierdzenie tego słodzika, jest jednym z wielu możliwych kierunków dalszego rozwoju. Nie wykluczamy żadnego - wszystko będzie zależało od sytuacji w branży - komentuje Ilona Woźniak, kierownik ds. relacji zewnętrznych, Żywiec Zdrój SA.
Przypomnijmy, nowy dodatek spożywczy o numerze E960 - naturalny słodzik Steviol glycosides, który jest produkowany z liści stewii, Komisja Europejska dopuściła do użytku na przełomie listopada i grudnia 2011 r. Roślina ta jest ok. 300 razy słodsza od cukru, ale nie zawiera kalorii.
Czytaj także: Danone wprowadza na polski rynek pierwsze jogurty słodzone stewią
Coca-Cola - ceny hurtowe
Coca-cola [2,5l] 4.55 złPolecamy:
Zobacz także:
- Danone ponownie zwycięzcą konkursu Mama w pracy (24-05-2012, 14:09)
- Menadżer Coca-Coli: W latach 2013-2015 rynek wód butelkowanych będzie rósł ilościowo 3-5 proc. (24-05-2012, 10:30)
- Frugo vs Life. FoodCare zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu kradzieży (23-05-2012, 14:15)
- Hoop Cola walczy o czołowe miejsce na polskim rynku (23-05-2012, 12:50)
- Frugo napędza wyniki FoodCare (23-05-2012, 08:28)
- Prezes grupy Colian: Stawiamy na nasze najsilniejsze marki (22-05-2012, 14:32)
- Polacy Głodni Zwycięstwa - nowa kampania Danio (21-05-2012, 13:59)
- FoodCare wystąpi do sądu przeciwko Grupie Maspex? (21-05-2012, 08:32)


Prześlij»
Drukuj»
Komentuj»











