GRUPA PTWP
portalspozywczy.pl

Wyszukiwarka:

Koszyk Cenowy

PIWO

Prezes Browaru Fortuna: Rozwój dystrybucji naszych piw jest kontrolowany i selektywny
 
PM, portalspozywczy.pl
10-01-2012, 14:31
Rozwijamy dystrybucję głównie w Wielkopolsce i głównie w kanale tradycyjnym. Poza tym regionem dostarczamy jedynie do kilku punktów - zazwyczaj w dużych miastach i duże ilości - jest to rozwój kontrolowany i selektywny. Nie chcemy zatracać regionalnego charakteru naszych piw - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Krzysztof Panek, prezes zarządu Browaru Fortuna.
Krzysztof Panek, prezes zarządu Browaru Fortuna
Dodaj komentarz:
Komentarze: (6)
regionalnesmaki 21-01-2012, 15:56
Nie krytykuje czyjegoś poglądu tylko oszukaństwo. Po pierwsze to nie "znaczki" a oznaczenia geograficzne lub apelacje, dzięki którym istnieją takie produkty jak Szampan, Oscypek, Szynka Permeńska, Szkocka Whisky, Tequila, Cognac i mnóstwo innych produktów, związanych i istniejących dzięki obszarowi, z których pochodzą. W Ameryce, nie przywiązuje się do tego większej wagi, ponieważ, ten kraj, podobnie jak Kanada, Argentyna czy Brazylia mają krótką historię i duże przemieszczenia ludności dzięki czemu trudno im było "wytworzyć produkty regionalne", obojętnie czy to piwa, czy sery, czy wina czy pieczywo, czy cokolwiek innego. W Ameryce jednak istnieją sery regionalne, związane z obszarem pochodzenia, np. Gouda Wisconsin jako produkt regionalny "Ser z Wisconsin", czyli ser ze stanu, gdzie osiedliło się mnóstwo farmerów z Holandii lub Szwajcarii. W Ameryce jest jednak mnóstwo browarów, które nawet nie kwapią się by być "regionalnymi" (czyli związanymi z regionem/miejscem pochodzenia)a, lokalnymi, małymi, produkującymi na potrzeby lokalne.
To co mnie denerwuje w Polsce to szastanie na prawo i lewo terminami i okłamywanie klientów oraz oszukiwanie producentów i sympatyków produktów regionalnych. Jeśli jakiś producent chce sobie robić piwo/ser/wino/wódkę/kiełbasę/powidła lub cokolwiek innego, w małych ilościach, na potrzeby lokalnej społeczeności, rzemieśliniczo to niech to robi, ja mu życzę jak najlepiej. Ważne aby jednak nie podawał się za producenta produktu regionalnego, który jest częścią narodowego i regionalnego dziedzictwa, wręcz częścią dziedzictwa ludzkości, tak jak Szampan, Oscypek, Tequila, Szynka Jinhua, kakao Chucao czy inne.
robert 21-01-2012, 12:12
Zamiast odnosić się do meritum zawsze krytykujesz czyjś pogląd .A jak już nie masz co krytykować to piszesz o znaczkach .Znaczki to urzędniczy pomysł na wyciąganie kasy
od naiwnych.Co do Ambera to jest browar przemysłowy .Stosują technikę HGB i mikrofiltrację,mają tankofermentory więc gdzie różnica .A jeżeli chodzi o różnice smakowe to musisz zrobić w domu eksperyment kup parę butelek piwa niepasteryzowanego i potrzymaj każdą butelkęw innych warunkach,np przy kaloryferze w lodówce
i pokoju po paru dniach spróbuj
regionalnesmaki 21-01-2012, 11:27
To proszę napisz mi co to takiego "strategia rozwoju" w wykonaniu tych browarów? Bo ja napisałem swoją opinię, że to bazowanie na oszustwie wobec klientów i naiwności ich samych. Mi się podoba strategia browaru Jagiełło czyli coraz dziwniejsze i oryginalniejsze smaki, chociaż bazujące na podobnej recepturze.
Piłem ostatnio Żywe z Ambera i smakowało nie lepiej od koncerniaka, chociaż kilka miesięcy temu smakowało wybornie. I jak tu wierzyć tym oszustom? Byłby znaczek, byłoby cacy.
więcej ogłoszeń»
<Wiceminister Pracy: Straszymy się sami rynkiem pracy w Polsce
Straszymy się sami rynkiem pracy w Polsce. Patrząc na falę kryzysu finansowego i jego konsekwencje w Europie Zachodniej, wzrost o 2-3 proc....

(i) - produkt importowany


Reklama
Strona główna | Redakcja portalu | o PTWP | Kontakty | Korzystanie z serwisu | Polityka prywatności | Reklama w portalu | Partnerzy | Moduły informacji | RSS © PTWP 2012