Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Ruch Palikota zapowiada wypalenie jointa w sejmowym pokoju

  • Autor: PAP
  • Data: 16-01-2012, 17:12
Ruch Palikota zapowiada wypalenie jointa w sejmowym pokoju

W piątek klub Ruchu Palikota ma złożyć projekt depenalizujący posiadanie małej ilości marihuany. Tego dnia - jak zapowiedział Janusz Palikot - wypalony zostanie joint w jednym z pokojów sejmowych klubu.

Joint ma być zapalony w pokoju nr 143, który - według niektórych - ściąga na swoich lokatorów klątwę.

O tym, że sejmowy pokój nr 143 ma ściągnąć na Ruch Palikota pecha, napisał w poniedziałek "Newsweek". Według tygodnika, urzędujące tam partie nie kończyły najlepiej: począwszy od Unii Wolności, która zajęła go w 1997 roku, a następnie przegrała wybory w 2005 roku. Potem pokój zajmowała Unia Pracy, która cztery lata później znalazła się poza parlamentem. Kolejni lokatorzy - politycy Samoobrony, a potem SdPl również ponieśli polityczną klęskę.

"My nie wierzymy w klątwy, ale ponieważ słyszymy, że i lewica, i prawica wierzą w klątwę pokoju 143, na piątek zapowiedzieliśmy (projekt nowelizacji) ustawy o narkotykach - całkowitą depenalizację marihuany" - powiedział Palikot dziennikarzom w Sejmie. Jak dodał, złożeniu projektu ma towarzyszyć "uroczystość wypalenia jointa" właśnie w pokoju 143.

Wypalenie jointa - jak mówił Palikot - ma być "znakiem poparcia" dla projektu, ma też służyć sprawdzeniu jak funkcjonuje obecne prawo.

"Chcemy zaprosić przedstawicieli zaprzyjaźnionego z nami środowiska Wolnych Konopi, by w piątek w tym pokoju zapalić jednego jointa i zobaczymy, czy ta ustawa, która dzisiaj niby już depenalizowała, rzeczywiście zdepenalizowała czy też dopiero potrzeba naszej nowelizacji, którą właśnie w piątek przedstawimy" - podkreślił.

Palikotowi chodzi o przyjętą w kwietniu zeszłego roku nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przewiduje ona m.in. możliwość odstąpienia, w niektórych przypadkach, od ścigania za posiadanie nieznacznej ilości narkotyków na własny użytek. Prokurator będzie mógł podjąć taką decyzję jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa, gdy dana osoba ma nieznaczne ilości narkotyków na własny użytek i nie jest dilerem. Zmiana weszła w życie w początkach grudnia.

"Miejmy nadzieję, że klątwie od tego wszystkiego się trochę wszystko pozmienia i nie będzie prześladować tych, którzy są w tym pokoju" - żartował Palikot.

Pytany, czy w pokoju rzeczywiście nikt nie rezyduje (jak napisał "Newsweek"), odparł, że pracuje w nim jego najbliższy współpracownik - dyrektor klubu RP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ INFORMACJI

KOMENTARZE: (2)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • chłop 17-01-2012, 09:44:
jak wypalą to straż marszałkowska ma obowiązek wezwać Policję i zawiadomić Prokuraturę o popełnieniu przestepstwa sciganego z urzędu.....takie jest polskie prawo....
  • Macierewicz Antek i Adam 17-01-2012, 09:14:
Moderator: komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad forum. Prosimy o zachowanie kultury dyskusji.

Zobacz wszystkie komentarze (2)

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH