Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Będą ograniczenia w spożywaniu alkoholu w samolotach

  • Autor: Rzeczpospolita
  • Data: 13-08-2011, 10:44

Resort infrastruktury zamierza wprowadzić ograniczenia spożycia alkoholu w samolotach. Jeśli przepisy weszłyby w życie, Polska byłaby jedynym państwem, w którym są takie ograniczenia - pisze Rzeczpospolita.

Poseł John Godson (PO) wysłał w tej sprawie interpelację do ministra infrastruktury. Prosi, by ten zainteresował się sprawą wprowadzenia zakazu wydawania alkoholu na pokładach samolotów. Zwraca też uwagę na koszty międzylądowań koniecznych, aby wysadzić nietrzeźwego awanturnika, i na stratę czasu podróżnych.

Ministerstwo Infrastruktury zamierza wprowadzić w tym względzie zmiany. Planuje przyznać upoważnienie dowódcy statku powietrznego do wprowadzenia zakazu wydawania i spożywania alkoholu ze względu na obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa na pokładzie samolotu. Ministerstwo nie jest natomiast za wprowadzeniem globalnej prohibicji.

Zgodnie z zasadą terytorialności prawa polskiego generalny zakaz wydawania i spożywania napojów alkoholowych mógłby dotyczyć wyłącznie statków powietrznych zarejestrowanych w polskim rejestrze. Taki zakaz dotyczyłby też tylko niektórych podróżnych: lecących polskim samolotem, lecących nad Polską i ewentualnie przebywających w międzynarodowym porcie lotniczym zlokalizowanym na terenie naszego kraju.

Polska byłaby jedynym państwem zabraniającym sprzedawania, podawania i spożywania alkoholu na lotniskach i pokładach samolotu - uważa Janusz Kopiński, specjalista prawa lotniczego. A to, jego zdaniem, mogłoby wpłynąć na konkurencyjność polskich usług i niezadowolenie pasażerów - zauważa Rzeczpospolita.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ INFORMACJI

KOMENTARZE: (3)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • piwosz 17-08-2011, 22:21:
Kompletny bezsens - Ktoś musiałby nieźle szastać kasą żeby się upił, biorąc pod uwagę fakt, że w samolotach piwa w puszkach 330ml są sprzedawane po 10 złotych (2,5 euro). Czego to jeszcze polacy nie wymyślą, niedługo to jeszcze zabronią to picia alkoholu nawet we własnych domach, albo w ogóle zakażą sprzedaży alkoholu. I jak można mieszkać w kraju, gdzie dominują takie pajace?
  • PiterArnett 15-08-2011, 10:37:
Do kazdego samolotu proponuje ksiedza i modlitwe co godzina
polska to bananowa republika 3 swiat
  • kpt. 13-08-2011, 11:59:
o juz sa pierwsze wnioski po katastrofie

Zobacz wszystkie komentarze (3)

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH