Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Browary Lubelskie: Jeśli władze nadal będą godziły w dobra spółki, będziemy zmuszeni podjęcia działań na drodze prawnej

 • Autor: portalspozywczy.pl
 • Data: 05-08-2010, 14:53
Browary Lubelskie: Jeśli władze nadal będą godziły w dobra spółki, będziemy zmuszeni podjęcia działań na drodze prawnej

Niedawno starosta zamojski groził Perle interwencją policji, wzywał do wstrzymania prac na terenie browaru w Zwierzyńcu. Przedstawiciele Perły w oświadczeniu przesłanym do redakcji serwisu portalspozywczy.pl wskazali, że postępowanie władz samorządowych świadomie wprowadza w błąd organy władzy administracji rządowej oraz organy ścigania. A to, jak podkreślono, godzi w dobra osobiste spółki. "Zarząd nie wyklucza, iż w przypadku powtarzania się takich zachowań, zostanie zmuszony do podjęcia działań na drodze prawnej w celu ochrony interesów Perły" - wynika z pisma.

Perła Browary Lubelskie ma czas do 31 sierpnia na wyprowadzenie się ze Zwierzyńca. Do tego czasu musi zdać budynek i urządzenia należące do Skarbu Państwa. Podstawą rozliczeń będzie protokół zdawczo-odbiorczy z 26 września 2008 roku.

Tymczasem, jak pisała lubelska Gazeta Wyborcza, starosta obawia się, że Perła wraz ze swoim sprzętem może wywozić z browaru zabytkowe urządzenia. Tłumaczy, że nie otrzymał inwentaryzacji zabytkowego zakładu. 

Tymczasem spółka tłumaczy, że w trakcie okresu wypowiedzenia demontowała i wywoziła do innych miejsc prowadzenia przez siebie działalności gospodarczej wyłącznie majątek stanowiący jej własność. 

- Żaden przepis prawa, ani żadne postanowienie łączącej strony umowy dzierżawy za nr GKN.III.7012-2/08 nie nakłada na spółkę obowiązku przedstawiania zarówno Wydzierżawiającemu, jak i osobom trzecim informacji dotyczącej majątku spółki. Udzielanie w tym przedmiocie jakichkolwiek informacji pozostaje w sprzeczności z interesem spółki, gdyż może naruszać tajemnicę jej przedsiębiorstwa. Spółka na terenie Browaru w Zwierzyńcu posiadała urządzenia wchodzące w skład linii produkcyjno - technologicznej, urządzenia do rozlewu piwa, opakowania towarów, dokumentację Spółki dotyczącą pracowników i przedmiotu działalności w Browarze Zwierzyniec oraz majątek administracyjno - biurowy. Bardziej szczegółowe wskazanie majątku spółki nie ma uzasadnienia ani faktycznego ani prawnego. Część urządzeń Spółki z uwagi na znaczną eksploatację zostało w ramach czynności likwidacyjnych zezłomowane na terenie Browaru w Zwierzyńcu lub sprzedane w dużej mierze mieszkańcom Zamojszczyzny - wyjaśnia radca prawny Perły Marzena Kucharska - Derwisz.

Henryk Matej, starosta zamojski powiedział tymczasem dziennikarzom Gazety Wyborczej, że jeśli Perła nie zaprzestanie demontażu urządzeń, konieczna będzie interwencja policji. - Moi ludzie muszą mieć dostęp do budynków i spisać, co w nich jest i ile jest warte - dodał w rozmowie z dziennikiem starosta zamojski. Wezwał lubelski browar do wstrzymania wszelkich prac w Zwierzyńcu. Korespondencję skierował też równolegle do wojewody i szefa policji w regionie.

- Budzi olbrzymie zdziwienie postępowanie władz Miasta i Starostwa, które poprzez swoją agresywną politykę stałego upubliczniania niepotwierdzonych faktów godzi w dobre imię spółki i jej wizerunek oraz pozostaje w całkowitej sprzeczności ze stanem faktycznym - podkreśla przedstawicielka Perły.

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

 • Madzia 25-08-2010, 18:59:
A kto właściwie rządzi w Perle po zmianie właściciela i wyrzuceniu Andrzeja Rutkowskiego i Roberta Wicińskiego? Słyszałam, że pan Wiciński się załamał.

Zobacz wszystkie komentarze (1)

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (17 240) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

POLECAMY W SERWISACH