REKLAMA

Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

REKLAMA

Restrukturyzacja CEDC bez wpływu na biznes w Polsce, Rosji, na Węgrzech i Ukrainie

 • Autor: PAP
 • Data: 10-03-2013, 22:08
CEDC chce restrukturyzacji zadłużenia o ok. 635 mln USD

CEDC i jej spółka zależna CEDC Finance Corporation International, Inc. zmieniły oferty wymiany, ogłoszone w lutym tego roku, adresowane do posiadaczy obligacji spółki. Oferty wymiany przewidują restrukturyzację finansową, która zredukuje zadłużenie CEDC i CEDC FinCo o około 635 mln USD.

REKLAMA
"Spółka jest przekonana, że udana restrukturyzacja poprawi jej sytuację finansową i elastyczność oraz umożliwi koncentrację na maksymalizacji wartości jej silnych marek i pozycji rynkowej" - podano w komunikacie.

CEDC zmieniła oferty wymiany w celu odzwierciedlenia warunków uzgodnionych i popieranych przez spółkę, jej inwestora Roust Trading Ltd. (RTL) oraz Komitet Sterujący posiadaczy około 30 proc. kwoty głównej niewykupionych niepodporządkowanych obligacji zabezpieczonych z terminem wykupu w roku 2016.

Zgodnie ze zmianami, RTL nabędzie 85 proc. kapitału CEDC w zamian za 172 mln USD w gotówce, które zostaną wypłacone przez CEDC posiadaczom niepodporządkowanych obligacji zabezpieczonych z terminem wykupu w roku 2016 oraz umorzenie 50 mln USD zabezpieczonego kredytu udzielonego CEDC przez RTL.

Posiadacze obligacji zabezpieczonych z terminem wykupu w roku 2016 otrzymają: opcję otrzymania łącznie 172 mln USD w gotówce pochodzącej z inwestycji RTL w drodze "aukcji holenderskiej" (opcja pieniężna) oraz w zakresie, w jakim opcja pieniężna nie zostanie przyjęta lub według uznania indywidualnych obligatariuszy, proporcjonalny udział w nowych obligacjach zabezpieczonych z terminem wykupu w roku 2018 na łączną kwotę główną 450 mln USD oraz nowych zabezpieczonych obligacjach zamiennych z terminem wykupu w roku 2018 na łączną kwotę główną 200 mln USD.

Nowe obligacje zabezpieczone na kwotę 450 mln USD będą oprocentowane w wysokości 8 proc. rocznie i oprocentowanie to wzrośnie do 9 proc. w drugim roku i do 10 proc. w trzecim roku i kolejnych latach. Nowe obligacje zamienne będą oprocentowane w wysokości 10 proc. rocznie (z wypłatą odsetek w formie pieniężnej lub rzeczowej), po 18 miesiącach będą zamienne na 20 proc. kapitału CEDC, przy czym udział ten wzrośnie do 25 proc., jeżeli zostaną zamienione w roku 2015, do 30 proc. w razie zamiany w roku 2016, a następnie do 35 proc. w przypadku zamiany w roku 2016 lub później.

Posiadacze obligacji zamiennych CEDC o oprocentowaniu 3,00 proc. z terminem wykupu 15 marca 2013 r. oraz RTL jako posiadacz 20 mln USD kwoty głównej obligacji niezabezpieczonych razem otrzymają proporcjonalne udziały w 10 proc. kapitału CEDC, oraz udziały obecnych akcjonariuszy CEDC zostaną rozwodnione do 5 proc. kapitału CEDC.

"Oczekuje się, że restrukturyzacja nie będzie mieć wpływu na działalność CEDC w Polsce, Rosji, na Węgrzech i Ukrainie, która będzie prowadzona we wszystkich tych krajach tak, jak dotychczas. Zobowiązania wobec wszystkich pracowników, dostawców i podmiotów, które udzieliły wsparcia kredytowego w Polsce, Rosji, na Węgrzech i Ukrainie będą honorowane w toku zwykłej działalności bez zakłóceń. Zdaniem Spółki jej podmioty zależne działające w Polsce, Rosji, na Węgrzech i Ukrainie posiadają dostateczne środki pieniężne i dostępne zasoby w celu zaspokojenia takich zobowiązań" - podano w komunikacie.

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

REKLAMA

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


REKLAMA
Oferty pracy (23 587) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 331)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 663)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

POLECAMY W SERWISACH