Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

CEDC nie wyklucza sojuszu z inwestorem strategicznym

 • Autor: PAP
 • Data: 29-02-2012, 14:09
CEDC nie wyklucza sojuszu z inwestorem strategicznym
William Carey, prezes CEDC

CEDC nie będzie w stanie spłacić sumy nominalnej wynikającej z obligacji zapadających w roku 2013 przy pomocy gotówki z przepływów operacyjnych oraz dostępnych umów kredytowych. Dlatego nie wyklucza strategicznego sojuszu z potencjalnymi inwestorami, w tym z Russian Standard, sprzedaży części aktywów, czy emisji akcji - podało CEDC w komunikacie.

"W ciągu ostatnich kilku miesięcy, kierownictwo spółki, w porozumieniu z radą dyrektorów, z pomocą doradców prawnych i finansowych, analizowało strategiczne alternatywy dla spółki, mając na uwadze zbliżającą się konieczność wywiązania się ze zobowiązań finansowych, w szczególności wynikających z niepodporządkowanych obligacji zamiennych z terminem zapadalności w 2013 r. o oprocentowaniu wynoszącym 3,00 proc." - poinformowała spółka w komunikacie.

"Kierownictwo spółki uznało, że gotówka generowana w toku działalności operacyjnej, dostępne środki pieniężne oraz kwoty, które mogą zostać uzyskane w ramach istniejących umów kredytowych, nie będą wystarczające, aby spłacić sumę nominalną wynikającą z obligacji 2013, która będzie wymagalna i należna w dniu 15 marca 2013 r. Analiza ta nabrała dodatkowego znaczenia biorąc pod uwagę warunki rynkowe i trudne dla działalności otoczenie" - dodała.

CEDC podało, że wraz z doradcami pracuje nad wypracowaniem różnych scenariuszy w celu spełnienia zobowiązań przypadających na 2013 r., włączając w to strategiczny sojusz z kilkoma potencjalnymi inwestorami, w tym z Roustamem Tariko i Russian Standard Corporation, inne strategiczne inwestycje, sprzedaż niektórych aktywów, wymianę Obligacji Zamiennych i emisję akcji.

"Dokonując oceny strategicznych scenariuszy, rada dyrektorów w dalszym ciągu rozważa list pana Tariko z Russian Standard Corporation z dnia 1 lutego 2012 r., w którym zawarta była propozycja +strategicznego sojuszu+, w ramach którego, m.in. Russian Standard dążyłby do wymiany części posiadanych niepodporządkowanych obligacji zamiennych z terminem zapadalności w 2013 r., o oprocentowaniu wynoszącym 3,00 proc., na akcje zwykłe spółki, do uzyskania określonych praw mniejszości oraz miejsc we władzach spółki, a także ewentualnie objąłby spółkę umową kredytową oraz sprzedałby określone prawa związane z dystrybucją oraz inne prawa na rzecz spółki" - napisano w komunikacie CEDC.

Spółka zaznacza, że pomimo iż dyskusje trwają, na razie nie osiągnięto porozumienia.

"Ponadto, nie ma także pewności, że jakakolwiek transakcja lub seria transakcji zostanie dokonana z Russian Standard, lub z innym podmiotem" - dodano.

CEDC poinformowało, że brak zapłaty wymagalnych kwot należnych w związku z obligacjami zapadającymi w 2013 r. stanowiłoby przypadek naruszenia umowy emisji tych obligacji, a także przypadek naruszenia umowy emisji obligacji wymagalnych w 2016 r., oraz innych umów zadłużenia.

W komunikacie podano, że raport niezależnego biegłego rewidenta spółki za rok 2011, będzie zawierał wyjaśnienie, że pewne przesłanki powodują zasadniczą wątpliwość co do możliwości kontynuacji działalności przez CEDC.

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

 • JA WAM DAM PODPIS 29-02-2012, 20:50:
TO WY DODAJECIE SÓL PRZEMYSŁOWOM DO PARÓWEK KTÓRE JA DAJE DZIECKU????!!!!!!!!!!!!!!! WY K**WA SK*****YNY!!!!! CHCĘ ZNAĆ NAZWISKO TEGO KTO JEST ZA TO ODPOWIEDZIALNY!!!!!! NA TYM SIĘ NIE SKOŃCZY ZOBACZYMY SIE W SĄDZIE!!!!!!! NIKT NIE BĘDZIE BEZKARNIE TRÓŁ MOICH DZIECI.CZY TO JEST K**WA JASNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zobacz wszystkie komentarze (1)

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (18 070) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

POLECAMY W SERWISACH