REKLAMA

Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

REKLAMA

CEDC nie wyklucza sojuszu z inwestorem strategicznym

 • Autor: PAP
 • Data: 29-02-2012, 14:09
CEDC nie wyklucza sojuszu z inwestorem strategicznym
William Carey, prezes CEDC

CEDC nie będzie w stanie spłacić sumy nominalnej wynikającej z obligacji zapadających w roku 2013 przy pomocy gotówki z przepływów operacyjnych oraz dostępnych umów kredytowych. Dlatego nie wyklucza strategicznego sojuszu z potencjalnymi inwestorami, w tym z Russian Standard, sprzedaży części aktywów, czy emisji akcji - podało CEDC w komunikacie.

REKLAMA

"W ciągu ostatnich kilku miesięcy, kierownictwo spółki, w porozumieniu z radą dyrektorów, z pomocą doradców prawnych i finansowych, analizowało strategiczne alternatywy dla spółki, mając na uwadze zbliżającą się konieczność wywiązania się ze zobowiązań finansowych, w szczególności wynikających z niepodporządkowanych obligacji zamiennych z terminem zapadalności w 2013 r. o oprocentowaniu wynoszącym 3,00 proc." - poinformowała spółka w komunikacie.

"Kierownictwo spółki uznało, że gotówka generowana w toku działalności operacyjnej, dostępne środki pieniężne oraz kwoty, które mogą zostać uzyskane w ramach istniejących umów kredytowych, nie będą wystarczające, aby spłacić sumę nominalną wynikającą z obligacji 2013, która będzie wymagalna i należna w dniu 15 marca 2013 r. Analiza ta nabrała dodatkowego znaczenia biorąc pod uwagę warunki rynkowe i trudne dla działalności otoczenie" - dodała.

CEDC podało, że wraz z doradcami pracuje nad wypracowaniem różnych scenariuszy w celu spełnienia zobowiązań przypadających na 2013 r., włączając w to strategiczny sojusz z kilkoma potencjalnymi inwestorami, w tym z Roustamem Tariko i Russian Standard Corporation, inne strategiczne inwestycje, sprzedaż niektórych aktywów, wymianę Obligacji Zamiennych i emisję akcji.

"Dokonując oceny strategicznych scenariuszy, rada dyrektorów w dalszym ciągu rozważa list pana Tariko z Russian Standard Corporation z dnia 1 lutego 2012 r., w którym zawarta była propozycja +strategicznego sojuszu+, w ramach którego, m.in. Russian Standard dążyłby do wymiany części posiadanych niepodporządkowanych obligacji zamiennych z terminem zapadalności w 2013 r., o oprocentowaniu wynoszącym 3,00 proc., na akcje zwykłe spółki, do uzyskania określonych praw mniejszości oraz miejsc we władzach spółki, a także ewentualnie objąłby spółkę umową kredytową oraz sprzedałby określone prawa związane z dystrybucją oraz inne prawa na rzecz spółki" - napisano w komunikacie CEDC.

Spółka zaznacza, że pomimo iż dyskusje trwają, na razie nie osiągnięto porozumienia.

"Ponadto, nie ma także pewności, że jakakolwiek transakcja lub seria transakcji zostanie dokonana z Russian Standard, lub z innym podmiotem" - dodano.

CEDC poinformowało, że brak zapłaty wymagalnych kwot należnych w związku z obligacjami zapadającymi w 2013 r. stanowiłoby przypadek naruszenia umowy emisji tych obligacji, a także przypadek naruszenia umowy emisji obligacji wymagalnych w 2016 r., oraz innych umów zadłużenia.

W komunikacie podano, że raport niezależnego biegłego rewidenta spółki za rok 2011, będzie zawierał wyjaśnienie, że pewne przesłanki powodują zasadniczą wątpliwość co do możliwości kontynuacji działalności przez CEDC.

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

 • JA WAM DAM PODPIS 29-02-2012, 20:50:
TO WY DODAJECIE SÓL PRZEMYSŁOWOM DO PARÓWEK KTÓRE JA DAJE DZIECKU????!!!!!!!!!!!!!!! WY K**WA SK*****YNY!!!!! CHCĘ ZNAĆ NAZWISKO TEGO KTO JEST ZA TO ODPOWIEDZIALNY!!!!!! NA TYM SIĘ NIE SKOŃCZY ZOBACZYMY SIE W SĄDZIE!!!!!!! NIKT NIE BĘDZIE BEZKARNIE TRÓŁ MOICH DZIECI.CZY TO JEST K**WA JASNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zobacz wszystkie komentarze (1)

REKLAMA

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


REKLAMA
Oferty pracy (23 409) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 331)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 663)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

POLECAMY W SERWISACH