Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

CEDC prosi obligatariuszy o opóźnienie terminu złożenia raportu kwartalnego

 • Autor: ISB
 • Data: 03-08-2012, 09:33

Producent alkoholi Central European Distribution Corporation (CEDC) rozpoczął proces ubiegania się o zgodę posiadaczy Niepodporządkowanych Zabezpieczonych Obligacji (ang. Senior Secured Notes) na kwotę główną 380 mln USD, o opóźnienie publikacji raportu finansowego za kwartał obrotowy zakończony w dniu 30 czerwca 2012 roku, poinformowała spółka w komunikacie. Spółka oferuje opłatę za zgodę (consent fee) w wysokości 2,50 USD w gotówce za każdy 1 tys. USD kwoty głównej obligacji 9,125 proc. oraz 2,5 euro za każdy 1 tys. euro kwoty głównej obligacji 8,875 proc. Pierwotnie CEDC ma obowiązek złożenia raportu do dnia 14 sierpnia.

- CEDC obecnie bierze pod uwagę, że może nie być w stanie złożyć w terminie Raportu Kwartalnego na Formularzu 10-Q za kwartał obrotowy zakończony w dniu 30 czerwca 2012 roku w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. W związku z tym, został zainicjowany Procesu Ubiegania się o Zgodę, w celu uzyskania odstąpienia obowiązującego do dnia 12 listopada 2012 r. włącznie, od wszelkich Naruszeń i Zdarzeń Naruszenia, oraz ich skutków, jakie mogły lub mogą wystąpić na podstawie Art. 4.14 Warunków Emisji Obligacji, w tym jakiegokolwiek Naruszenia, które mogłoby wystąpić, jeżeli CEDC nie złoży swojego Formularza 10-Q za II Kwartał - czytamy w komunikacie.

CEDC podało, że oferuje opłatę za zgodę (ang. consent fee) w wysokości 2,50 USD w gotówce za każdy 1.000 USD kwoty głównej Obligacji 9,125 proc., dla których uzyskała i zaakceptowała zgody oraz 2,50 EUR w gotówce za każdy 1.000 EUR kwoty głównej Obligacji 8,875 proc., dla których uzyskała i zaakceptowała zgody. - Opłata za zgodę będzie wyłącznie płatna w przypadku, gdy CEDC nie złoży w SEC wymaganego przez SEC Formularza 10-Q za II Kwartał do dnia 14 sierpnia 2012 r. - zaznaczono również.

Proces Ubiegania się o Zgodę ma zakończyć się o godzinie 17:00 czasu nowojorskiego w dniu 10 sierpnia 2012 r., o ile nie zostanie przedłużony, podała spółka.

- Dniem ustalenia posiadaczy uprawnionych do wyrażenia zgody jest dzień 1 sierpnia 2012 r. Odstąpienie będzie obowiązujące po otrzymaniu przez Deutsche Trustee Company Limited, występującego jako powiernik, zaświadczenia od CEDC w sprawie otrzymania Wymaganych Zgód - czytamy dalej.

CEDC zatrudniła Houlihan Lokey oraz Knight jako agentów do spraw ubiegania się o zgodę (solicitation agent) oraz D.F. King & Co. jako Agenta Informacji i Zestawień (Information and Tabulation Agent) w zakresie Procesu Ubiegania się o Zgodę.

- CEDC przeprowadza obecnie przegląd swoich sprawozdań finansowych i rozpoczęła wewnętrzne dochodzenie dotyczące stosowanych przez CEDC rabatów handlowych ze skutkiem wstecznym oraz związanych z nimi kwestii księgowych. Ponieważ przegląd nie został jeszcze zakończony, CEDC przewiduje, że może nie być w stanie złożyć w SEC Formularza 10-Q za II Kwartał do dnia 14 sierpnia 2012 r., który jest wymaganym terminem jego złożenia zgodnie z regulacjami SEC. CEDC zamierza złożyć w SEC zmienione raporty okresowe, w tym zmienione sprawozdanie finansowe i Formularz 10-Q za II Kwartał najszybciej, jak to będzie możliwe - wskazano również w komunikacie.

Ponadto Rada Dyrektorów CEDC wraz z kierownictwem wyższego szczebla nadal prowadzi analizę właściwego terminu Rocznego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy CEDC za rok 2012, które uprzednio planowane było na dzień 29 czerwca 2012 r., mając na uwadze konieczność skorygowania sprawozdań finansowych i przewiduje, że Roczne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy za rok 2012 zostanie zwołane najszybciej, jak to będzie możliwe po zakończeniu wyżej wspomnianego wewnętrznego dochodzenia, podano także.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ INFORMACJI

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

 • CEDC 04-08-2012, 15:59:
ale sciema....

Zobacz wszystkie komentarze (1)

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (8 648) + DODAJ OFERTĘ



Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane