Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Grupa Żywiec w 2011 roku spodziewa się stagnacji na rynku piwa

  • Autor: PAP
  • Data: 16-02-2011, 09:21
Grupa Żywiec w 2011 roku spodziewa się stagnacji na rynku piwa

W 2011 roku Grupa Żywiec spodziewa się stagnacji na rynku piwa, przy wyższych kosztach produkcji i wzroście przychodów wywołanym głównie wzrostem cen - poinformowała spółka w komentarzu do raportu za 2010 rok.

"W trakcie 2011 spodziewamy się stagnacji na rynku piwa z naciskiem na wyższe koszty produkcji oraz wzrostu przychodów spowodowanym głównie wzrostem cen. Grupa kapitałowa Żywiec w dalszym ciągu koncentruje się na budowaniu marek, poprawie dystrybucji i obsługi klienta oraz satysfakcji konsumenta" - podano w komentarzu.

Wolumen sprzedaży grupy, łącznie z zewnętrznym portfelem marek, wyniósł 11,9 mln hektolitrów, podczas gdy w 2009 roku było to 12,5 mln hektolitrów.

"W 2010 roku rynek piwa nadal wykazywał tendencję spadkową, jednak w mniejszym stopniu niż w roku poprzednim. Większa stabilność na rynku walutowym i zmniejszenie kosztów surowców przyczyniły się do poprawy wyników grupy kapitałowej Żywiec, pomimo spadku przychodów. Spadek przychodów spowodowany był głównie obniżeniem wolumenu sprzedaży oraz presją cenową" - podała spółka.

Zysk netto grupy wzrósł w 2010 roku do 398,9 mln zł z 369,6 mln zł rok wcześniej, zysk operacyjny do 461,1 mln zł z 431,4 mln zł, a przychody spadły do 3,63 mld zł z 3,73 mld zł rok wcześniej.

Spółka poinformowała, że na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy zarząd przedstawi propozycję wypłaty dywidendy za 2010 rok.

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (2)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • znawca 21-02-2011, 00:01:
argumenty?
  • Daniel. 17-02-2011, 23:04:
Niech góra przestanie wymyślać i zajmie się nadzorem średniego szczebla zarządzania i wyegzekwowaniem aby ich handlowcy naprawdę zasługiwali na uznanie w rynku. Mówienie że "...Spadek przychodów spowodowany był głównie obniżeniem wolumenu sprzedaży oraz presją cenową...." nie ma się nijak do realiów ponieważ w głównej mierze spadek spowodowali sami handlowcy tej firmy zrażając do Grupy znaczną część klientów i pozwalając na utratę udziałów w rynku na rzecz konkurencji.

Zobacz wszystkie komentarze (2)

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH