SABMiller atakuje Heinekena w Nigerii
SABMiller postanowił zaatakować pozycje Heinekena na rynku nigeryjskim zdominowanym przez holenderski browar rynku. SABMiller zainwestuje 100 mln USD w budowę nowego browaru w Onisha w południowo-wschodniej Nigerii.
Do 20% udziału w tym przedsięwzięciu obejmą władze stanu Anambra oraz nigeryjscy inwestorzy prywatni. Browar ma być oddany do użytku w 2012 r. Po uruchomieniu browar będzie miał zdolność produkcyjną 500.000 hl piwa i napojów słodowanych. Produkowane będą przede wszystkim marki Grand Lager, Eagle i Castle Milk Stout.
Ponad 55% udziały w nigeryjskim rynku piwa ma Heineken, który na początku roku przejął 5 mniejszych browarów. Silna pozycję na tym rynku ma również Diageo przede wszystkim poprzez markę Guinness.

KOMENTARZE
Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!