Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Wyniki ZPC Otmuchów znacznie lepsze od prognoz

 • Autor: ISB
 • Data: 17-02-2012, 08:44
Wyniki ZPC Otmuchów znacznie lepsze od prognoz

Zysk netto Zakładów Przemysłu Cukierniczego Otmuchów przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniósł w 2011 r. 7,72 mln zł, wynika z szacunkowych danych przedstawionych przez spółkę. To wynik o ponad 85 proc. lepszy od zakładanego w oficjalnej prognozie.

"Zarząd ZPC Otmuchów(...) informuje, iż po zakończeniu w dniu 16 lutego 2012 roku weryfikacji wstępnych wyliczeń pełnych danych finansowych za okres czterech kwartałów 2011 roku ocenia, że skonsolidowane wyniki finansowe spółki za 2011 rok przekroczą wyniki finansowe zaprezentowane" - czytamy w komunikacie.

W związku z tym spółka przedstawiła szacunkowe wyniki, z których wynika, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły w 2011 r. 228,29 mln zł i były o 0,8 proc. wyższe od prognozowanych a skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej wyniósł 12,74 mln zł i był o blisko 85 proc. lepszy od prognozy.

"Na osiągnięcie wyników szacunkowych w wielkościach wskazanych powyżej w szczególności wpływ miało osiągnięcie przez wszystkie spółki produkcyjne grupy kapitałowej wyższej od pierwotnie przewidywanej dynamiki przychodów ze sprzedaży w IV kwartale 2011 r. Wpływ na osiągnięcie w 2011 r. wskazanych powyżej skonsolidowanych wyników finansowych miały również lepsze od spodziewanych rezultaty prowadzonego w grupie kapitałowej procesu integracji struktur sprzedażowych i optymalizacji, jak również ujednolicenia procesów obsługowych emitenta oraz szybszych niż się spodziewano efektów restrukturyzacji objętej konsolidacją w IV kwartale 2011 r. spółki PWC Odra" - podano także.

Spółka poinformowała też, że do osiągnięcia tych wyników przyczyniły się też renegocjacje cen zaopatrzeniowych w PWC Odra oraz ujednolicenie ich do poziomu cen grupy, jak również stopniowa realizacja procesów eliminowania w PWC Odra nierentownych klientów.

"Ponadto, czynnikiem o charakterze jednorazowym, mającym wpływ na osiągnięcie zaprezentowanych powyżej wyników finansowych było wydzielenie ze spółek należących do Grupy Kapitałowej Emitenta działalności związanej z marketingiem i zarządzaniem własnością intelektualną do spółki zależnej, co przyczyni się do wygenerowania oszczędności finansowych na poziomie grupy kapitałowej" - głosi raport.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

OTMZakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów SA

KOMENTARZE: (16)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

 • odra2 25-02-2012, 22:51:
Kto powiedział, że przejęcia to odbywają się w zwyczajowym czasie pracy od 7 do 15, o cenny kąsek walczy się z sercem i bez reszty.
A poza tym, mamy państwo prawa opartego na prawie rzymskim i należy tego przestrzegać.
Wierzę w profesjonalne i korzystne dla obu stron zakończenie tych gorzkich niesnasek.
 • odra 25-02-2012, 10:29:
odpowiedź dla chips i akcjonariusza
był inwestor p. Kolański który płacił nawet po 15 zł za akcję i publicznie deklarował rozwój Odry to władze Spółki potraktowały go jako wrogie przejęci, zastraszyli pracowników/akcjonariuszy i za pomocą upoważnień i deklaracji ja dziś widać złudnych przegłosowali co chcieli czyli tylko interes Otmuchowa i Zarządu "Odry" kosztem wszystkich akcjonariuszy
z perspektywy widać że Zarząd Odry zadbał tylko o własny interes a lojalność zastraszonych pracowników i akcjonariuszy potrzebna była do osiągnięcia własnych korzyści
 • były 25-02-2012, 08:52:
Niech się rozwijają jak najwięcej, ale na swoim a nie cudzym kosztem, trzeba się wywiązywać z deklaracji i skupić akcje a nie panoszyć się kosztem akcjonariuszy mniejszościowych, nie takie były deklaracje i zapewnienia dla akcjonariuszy Odry Zarządów Obu Spółek, a do przegłosowania pakietu większościowego doszło przy wykorzystaniu upoważnień które były zbierane na inną okoliczność

Zobacz wszystkie komentarze (16)

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (8 648) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane