Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

WYDARZENIA/KONFERENCJE

Przyszłość polskiego mleczarstwa zostanie zatwierdzona już we wrześniu. Weź udział w debacie nad przyszłością polskiego mleczarstwa.

Organizator:

First Communications Sp. z o. o. Sp. K.

 

Rosyjskie embargo oraz zniesienie kwotowania zachwiało rynkiem mleka, aktualne ceny zatrzymały się na poziomie nie pokrywającym kosztów produkcji - to jedne z niewielu trudnych zagadnień, którym musi obecnie stawić czoło sektor mleczarski mając na uwadze, że sytuacja ma charakter postępujący.

Jakie podjąć działania? Jak być konkurencyjnym? Jak ustrzec się przez skutkami zniesienia kwot mlecznych? Jakie są możliwości rozwoju sprzedaży wyrobów branży mleczarskiej w Polsce i na rynkach światowych?

Już 10 września br. o sytuacji branży mleczarskiej dyskutować będą uczestnicy XIII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej w Augustowie. To jedyna konferencja w Polsce, która daje możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy reprezentantami tak wielu krajów. Tu każdy uczestnik znajdzie odpowiedź na pytanie jak budować coraz silniejszą pozycję firmy w parze z dbałością o markę i produkt końcowy.

W tegorocznej edycji Forum Spółdzielczości Mleczarskiej swój udział potwierdzili m.in.: Jerzy Plewa Dyrektor Generalny DG AGRI, Marek Sawicki Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Andrzej Babuchowski Radca Minister w SP RP przy KE, Czesław Siekierski Poseł do Parlamentu Europejskiego, Michel Nalet Prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Mleczarskiego, Edmund Borawski Prezes Polskiej Izby Mleka, Noel Campbell Prezydent Australijskiego Stowarzyszenia Farmerów (ADF), Leszek Hądzlik Prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Joerg Seifert Sekretarz Generalny FEFANA oraz liczni przedstawiciele agencji i agend rządowych, branży mleczarskiej, firm współpracujących z branżą z kraju i ze świata.

Forum Spółdzielczości Mleczarskiej to również wyjątkowe miejsce do nawiązania owocnych relacji biznesowych, które realnie przekładają się na rozwój handlu. Dzięki rozbudowanej formule i obecności kluczowych rynkowych graczy Forum Spółdzielczości Mleczarskiej przyciąga coraz większe grono przedstawicieli sektora mleczarskiego.

Szczegółowe informacje na temat zasad uczestnictwa, prelegentach i programie na stronie www.forum-mleczarskie.org

XIII edycja Forum Spółdzielczości Mleczarskiej odbędzie się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministra Gospodarki, Ministra Spraw Zagranicznych, Sejmu Rzeczpospolitej Polski, Polskiej Izby Mleka, Europejskiego Stowarzyszenia Mleczarzy EDA oraz Ambasad Niemiec, Królestwa Niderlandów, Nowej Zelandii i Węgier.