Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

WYDARZENIA/KONFERENCJE

Polski rynek suplementów diety cechuje wysoki poziom niepewności prawnej. Dotyczy to m.in. zagadnienia kwalifikacji suplementu diety jako produktu leczniczego oraz kwestii maksymalnych poziomów składników odżywczych. Jak się jednak okazuje, duży wpływ na te i inne zagadnienia ma prawo wspólnotowe i orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości.

Organizator:

IGI FOOD Consulting Sp. z o.o.

  • internet:

Także większość zmian ustawodawczych, które pojawią się w najbliższym czasie w odniesieniu do sektora suplementów diety, będzie wynikiem modyfikacji prawa wspólnotowego. Mimo to cały czas pojawiają się wątpliwości i pytania związane z wprowadzaniem do obrotu suplementów diety.

Na szkoleniu omówione zostaną m.in. następujące kwestie: znaczenie oceny Urzędu Rejestracji w sprawie uznania suplement diety za produkt leczniczy, podstawowe kryteria kwalifikacji, nowe źródła składników odżywczych, skutki zmian w prawie wspólnotowym, m.in. dotyczące informowania konsumenta i etykietowania oraz substancji dodatkowych, równoczesna obecność produktu leczniczego i suplementu diety o tej samej lub podobnej nazwie.